FBZPR apeluje do Prezydenta o weto

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych apeluje do Prezydenta RP o obronę interesów polskiej wsi i zawetowania procedowanych przez Parlament przepisów, które mogą doprowadzić do bankructwa tysiące rodzinnych gospodarstw rolnych.

W niedzielnych Dożynkach Prezydenckich w Warszawie wzięła udział delegacja Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Podczas uroczystości Prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że podejmując decyzję w sprawie ustawy o ochronie zwierząt, będzie miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania i dobrostanu zwierząt, ale także byt i jakość życia polskich rolników. Prezydent dodał, że pod adresem rolników padło ostatnio wiele złych słów ze strony osób, które o hodowli nic nie wiedzą. Podkreślił, że prace legislacyjne jeszcze się nie zakończyły.

Ardanowski zawieszony! Prezes PiS ukarał posłów, którzy sprzeciwili się “Piątce dla Zwierząt”

Ustawa o ochronie zwierząt w obecnym kształcie jest nie do przyjęcia

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych z wielką nadzieją przyjęła te deklarację – Pragniemy podziękować Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za jego słowa. Ustawa o ochronie zwierząt w obecnym kształcie jest nie do przyjęcia. Nie możemy zgodzić się na zamykanie całych sektorów rolnych w imię fałszywie pojmowanej obrony zwierząt – powiedział Marian Sikora przewodniczący Federacji Branżowych Związków producentów Rolnych.

Jednocześnie FBZPR zapowiada, że podczas prac legislacyjnych w Senacie będzie wnioskować, aby podzielić ustawę o ochronie zwierząt na część dotyczącą zwierząt towarzyszących oraz zwierząt hodowlanych. – Jeżeli sejmowej większości faktycznie zależy na ochronie zwierząt niech uchwali pierwszą część ustawy. Druga musi zostać zawetowana lub gruntownie zmieniona, tak aby wykreślić z niej zakazy i wszelkie przepisy, które uderzą w opłacalność produkcji rolnej – podsumował M. Sikora przewodniczący FBZPR.

Źródło: FBZPR

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 + sześć =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
6,510SubskrybującySubskrybuj

ASF pustoszy małe hodowle

Afrykański Pomór Świń zaczął atakować małe gospodarstwa. W trzech nowo potwierdzonych ogniskach zutylizowano 64 świnie.  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 37-39 ogniska afrykańskiego pomoru...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE