Salon popularnonaukowy BayLab zaprasza na warsztaty familijne „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki“. Uczestnicy dowiedzą się jak pracuje serce i z czego zbudowana jest krew. Adepci nauki doświadczą też zaskakujących złudzeń optycznych! Zaproszone są całe rodziny: uczestnicy od 7 do 107 roku życia.
Poprzednia edycja Festiwalu Nauki w BayLabie przyciągnęła tłumy uczestników. Również w tym roku z okazji największego warszawskiego święta nauki salon przygotował wiele atrakcji. Młodzi i starsi uczestnicy, pod okiem doświadczonych moderatorów, własnoręcznie przeprowadzą fascynujące doświadczenia. Dowiedzą się na czym polega miażdżyca, za co odpowiadają komórki krwi, jak zbudowane jest oko. Goście będą korzystali z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego oraz nowoczesnego wyposażenia salonu. Hitem jest multimedialny stół dotykowy z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, specjalistycznym tworzywom. Warsztaty odbędą się w niedzielę 21 września, każda sesja potrwa 45 min., udział jest bezpłatny, a zapisy ruszają 15 września na stronie www.baylab.bayer.com.pl
Salon multimedialny BayLab to miejsce promowania nauki, stworzone w 2012 roku przez firmę Bayer. Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie związków nauki z codziennym życiem, zgodnie z motto firmy – „Science For A Better Life”.
– Cieszymy się z ogromnego zainteresowania naszym programem popularyzacji nauki. Kilka tysięcy osób uczestniczyło w zorganizowanych tu wydarzeniach: warsztatach dla szkół, otwartych familijnych „Naukowych Czwartkach”, spotkaniach dla społeczności lokalnej – takich, jak Festiwal Nauki oraz „Lato w Mieście” – mówi Monika Lechowska, Dyrektor Działu Komunikacji Bayer Sp. z o.o.
– Festiwal powstał jako impreza promująca naukę, nie tylko wśród słuchaczy, ale także wśród decydentów. Nauka wymaga nakładów finansowych – im bardziej nowoczesna, tym większe są to nakłady. Nie udźwignie ich żadne państwo samodzielnie, rozwój wymaga współudziału przemysłu i instytucji prywatnych – mówi dr Zuzanna Toeplitz, Dyrektor Festiwalu Nauki.
Na profilu BayLab na Facebooku i YouTube znajdują się ciekawostki naukowe i przykłady doświadczeń, które można wykonać w domu – to inspiracja dla całej rodziny!
https://www.youtube.com/user/msmspolska