Finał AgroLigi 2023 w Pałacu Prezydenckim

Już po raz 31 najlepsi polscy rolnicy oraz agroprzedsiębiorcy zostali nagrodzeni za zaangażowanie w prowadzenie swoich gospodarstw i firm oraz za najwyższą jakość swoich produktów.

Polskie rolnictwo, polskie przetwórstwo rolne i spożywcze to obszar, który decyduje w ogromnym stopniu o jednym z sektorów naszego bezpieczeństwa, jakim jest bezpieczeństwo żywnościowe. Dziękuję za to, że się do tego przyczyniacie, ale też za to, że prowadzicie Państwo swoje gospodarstwa na najwyższym poziomie. Za wasze ogromne doświadczenie, ciężką pracę i wielkie serce wkładane na co dzień w prowadzoną działalność – tymi słowami prezydent RP Andrzej Duda podziękował laureatom konkursu AgroLiga 2023. Uroczysta gala odbyła się 7 czerwca 2024 r w Pałacu Prezydenckim. Głowie Państwa towarzyszyła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

W Pałacu Prezydenckim podczas uroczystej gali byli obecni m.in. Wojciech Legawiec, Prezes ARiMR oraz Zastępcy Prezesa Leszek Szymański i Marek Budzich. Wojciech Legawiec wręczył puchary w kategorii „Rolnicy” najlepszym producentom rolnym.

Lista laureatów kategorii „Rolnicy”:

Mistrz Krajowy AgroLigi 2023

  1. Gospodarstwo Rodziny Duszak, Ogródek

I Wicemistrz Krajowy AgroLigi 2023

1.    Dominika i Karol Bednarczyk, Łacha
2.    Urszula i Andrzej Chudaszek, Miedźno

Wicemistrz Krajowy AgroLigi 2023

1.    Magdalena i Leszek Jałoszyńscy, Koszanowo
2.    Ilona Michalak, Kuchary Borowe
3.    Katarzyna i Daniel Maliccy, Komalwy
4.    Rodzina Bielińskich, Karwno
5.    Justyna i Łukasz Łuszcz, Tarnowiec

Laureat Krajowy AgroLigi 2023

1.    Bogusława i Zenon Dziechciaronek, Świecko
2.    Magdalena i Paweł Bis, Kasiłan
3.    Sebastian Błach, Bożnów
4.    Magdalena i Marcin Pielok, Olesno
5.    Anna i Rafał Rogala, Baranów
6.    Katarzyna i Daniel Jączkowscy, Trzebiszyn
7.    Barbara i Wiesław Chlipała, Janowice

Honorowym patronatem AgroLigę 2023 objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. 

Pierwszy konkurs odbył się 1993 r. Kandydatów do nagród zgłaszają przedstawiciele instytucji rolniczych. Konkurs przebiega w dwóch etapach – wojewódzkim i krajowym – a jego celem jest wyłonienie Mistrzów Krajowych AgroLigi w kategoriach „Rolnicy” i „Firmy”.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics