Finał turnieju Procam Cup dla dzieci ze wsi. Poznaj zwycięzców!

Za nami wielki finał turnieju PROCAM CUP 2018 organizowanego przez firmy z sektora rolniczego: PROCAM Polska oraz BASF Polska. Turniej był skierowany do dzieci z małych miejscowości oraz wsi – udział brali chłopcy z rocznika 2007 oraz młodsi i dziewczęta z rocznika 2006 oraz młodsze.


Najlepszym zespołem tegorocznej edycji wydarzenia okazała się LKS Korzenica z województwa podkarpackiego. Dzięki zwycięstwu w turnieju zespół ten pojedzie na październikowy mecz Reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Zmierzyli się najlepsi

To było prawdziwe piłkarskie święto we Wronkach, w których pojawiło się 6 najlepszych zespołów II edycji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi PROCAM CUP 2018. Fantastyczna pogoda, świetnie przygotowana murawa oraz licznie zgromadzeni kibice to potwierdzenie wysokiej rangi turnieju, który dla wielu młodych piłkarzy może okazać się przepustką do wielkich piłkarskich karier.

– Rozmawiałem z trenerem Adamem Nawałką, który prosił mnie o relacje z wydarzenia. Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi uprawia czynnie piłkę nożną. Za kilka lat Reprezentacja Polski będzie potrzebowała nowych twarzy, dlatego też mam nadzieję, że ktoś z Was założy w przyszłości koszulkę z orłem na piersi – powitał uczestników wielkiego finału Paweł Janas, były trener kadry narodowej.

Od pierwszego gwizdka sędziego rywalizacja stała na wysokim i wyrównanym poziomie. Mecz za meczem wygrywały UKS Śrem oraz LKS Korzenica, która dość niespodziewanie zremisowała z SP 2 Kluczbork 2:2 tracąc ważne punkty.

W spotkaniu tym gracze z Kluczborka pokazali jednak, że gra się do ostatnich sekund zdobywając dwie bramki w ostatniej minucie meczu. Wówczas wydawało się, że to UKS Śrem odniesie zwycięstwo w turnieju, jednak po raz kolejny przysłowie „dopóki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe” znalazło swoje pokrycie w rzeczywistości.

– To właśnie piękno sportu, który wszyscy kochamy. Niesamowite emocje, walka od pierwszych do ostatnich sekund oraz radość uczestników turnieju są największym powodem do dumy i zadowolenia jego organizatorów. Pomimo, iż zwycięzca mógł być tylko jeden, każda z drużyn może czuć dumę będąc czołowymi drużynami piłkarskimi w kraju – słusznie zauważył Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży firmy BASF Polska.

Kluczowe dla ostatecznego układu tabeli okazało się bezpośrednie starcie pomiędzy LKS Korzenica a UKS Śrem. Pomimo przewagi w posiadaniu piłki zawodnicy ze Śremu nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Niewykorzystane okazje zemściły się na graczach z wielkopolski, którzy w drugiej połowie stracili dwie bramki po stałych fragmentach gry, przegrywając bezpośrednią rywalizację z LKS.

– Jestem pod wrażeniem gry wszystkich uczestników turnieju finałowego. Aż trudno uwierzyć, że tak młodzi zawodnicy i zawodniczki potrafią robić z piłką tak niesamowite rzeczy. Cieszę się bardzo, że firma PROCAM wraz z BASF Polska zaangażowały się rok temu w piłkarski projekt i liczę na jego dalszy rozwój i kontynuację – powiedział Zbigniew Tomasik, dyrektor zarządzający PROCAM Holdings, współzałożyciel firmy PROCAM.

Historia zatoczyła koło, bowiem rok temu turniej wygrała inna drużyna z województwa Podkarpackiego, UKS Giganci Radymno.

– Spełniliśmy swoje marzenia – mówili zgodnie zawodnicy LKS Korzenica, którzy mogli tego dnia liczyć również na wspaniałe wsparcie swoich kibiców i rodziców.

Warto podkreślić, że aby wziąć udział w wielkim finale drużyna z Korzenicy musiała przebyć… 700 kilometrów, a cała podróż do Wronek trwała blisko 12 godzin. W nagrodę za zwycięstwo zawodnicy LKS wezmą udział w październikowym meczu Reprezentacji Polski w Chorzowie w ramach nowego międzynarodowego turnieju, Liga Narodów.

Warto podkreślić, że nagrodę główną wręczył zawodnikom trener Paweł Janas w towarzystwie Zbigniewa Tomasika oraz piłkarza Lecha Poznań Dariusza Dudki, 65-krotnego Reprezentanta Polski, byłego zawodnika takich klubów jak francuskie Auxerre czy też hiszpańskie Levante.

– Widząc takich piłkarzy możemy być spokojni o przyszłość krajowej piłki nożnej – stwierdził piłkarz.

Na zakończenie turnieju oprócz nagród dla drużyn wręczone zostały również wyróżnienia indywidualne. Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrani zostali: Wiktor Hatelski (LKS Korzenica), Kacper Ochowiak (UKS Śrem), Ksawery Chatkiewicz (SP 2 Kluczbork), Jakub Gniazdowski (Michałki Dobre Miasto), Kacper Rajmundowski (Bosko Sulęcin) oraz Patryk Juszczak (UKS Saturn Ostrowite).

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,652ObserwującyObserwuj
5,390SubskrybującySubskrybuj

PIORiN przypomina o warunkach bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa mając na uwadze wiosenną intensyfikację prac polowych przypomina o warunkach bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin, których przestrzeganie eliminuje...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE