Finansowanie inwestycji OZE dużo łatwiejsze dla rolników!

Bank BNP Paribas wprowadził modyfikację oferty Kredytu Unia+ skierowanego do rolników z segmentu mikro i służącego finansowaniu inwestycji w OZE oraz efektywność energetyczną. To propozycja dla gospodarstw rolnych planujących skorzystać z unijnych dotacji dostępnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Maksymalna kwota kredytu to 300 tys. złotych. Dla transakcji do 200 tys. zł  udział własny nie jest wymagany.

Finansowanie inwestycji w OZE dużo łatwiejsze dla rolników!

– Praca naszych Klientów z sektora agro jest ściśle związana z kalendarzem. Rytm ich działalności wyznaczają jednak już nie tylko pory roku, ale również kwestie formalne, jak możliwość ubiegania się o unijne dotacje. W Banku BNP Paribas zawsze przygotowujemy ofertę w taki sposób, aby dopasować się do bieżących potrzeb rolników i pomagać im korzystać z nadarzających się okazji – tłumaczy Kinga Wąsik, kierowniczka Zespołu Produktów Komercyjnych i Finansowania UE w Banku BNP Paribas.

Nowe źródło dotacji na inwestycje w fotowoltaikę, pompy ciepła i magazyny energii w gospodarstwach rolnych

W 2023 r. pojawiło się nowe źródło dotacji na inwestycje w fotowoltaikę, pompy ciepła i magazyny energii w gospodarstwach rolnych – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, Poddziałanie: Modernizacja gospodarstw rolnych, obszar: Zielona energia w gospodarstwie. Wnioski złożone w pierwszej edycji naboru nie pokrywają dostępnego budżetu, dlatego należy spodziewać się kolejnego. W tym roku startuje też Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027, w którym przewidziano wsparcie inwestycji w OZE i efektywność energetyczną.

Kredyt Unia+ specjalnie dla rolników z segmentu mikro – beneficjentów unijnych dotacji na fotowoltaikę, pompy ciepła i magazyny energii

Bank BNP Paribas przygotował ofertę Kredytu Unia+ specjalnie dla rolników z segmentu mikro – beneficjentów unijnych dotacji na fotowoltaikę, pompy ciepła i magazyny energii. Dostępna kwota finansowania to 300 tys. złotych, a maksymalny czas kredytowania – 10 lat. Klienci nie są zobowiązani do zapewnienia wkładu własnego (dla kredytów do 200 tys. zł) ani tzw. zabezpieczeń rzeczowych. Jedynym zabezpieczeniem transakcji jest cesja z dotacji. Bank oferuje również możliwość objęcia instalacji fotowoltaicznej Klienta ubezpieczeniem OZE z oferty Generali.

Finansowanie inwestycji w transformację energetyczną świetnie wpisuje się w misję banku i jego wartości. GObeyond – opublikowana w ubiegłym roku strategia Banku BNP Paribas – zakłada, że do 2025 roku zrównoważone aktywa będą stanowiły 10% portfela banku.

Bank BNP Paribas usprawnia proces kredytowy dla przedsiębiorstw rolnych

Bank BNP Paribas jest uznanym parterem finansowym polskiego rolnictwa. Jako najdłużej działający, duży bank komercyjny, obsługujący rolników i przetwórców, ma szeroką ofertę kredytów, które wspierają inwestycje lub bieżące potrzeby gospodarstw. W 2022 r. zwyciężył w kategorii Finanse i Ubezpieczenia w plebiscycie IZYDORY Polskiego Wydawnictwa Rolnicze Sp. z o.o., w którym rolnicy zgłaszają i oceniają polskie firmy najbardziej przyjazne rolnikom.

Źródło: Bank BNP Paribas

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Policjanci pomogli rannemu łabędziowi

Krótki pościg, schwytanie, udzielenie pomocy i opatrzenie rany, a następnie przewiezienie radiowozem do lecznicy – tak wyglądała nocna interwencja piaseckich policjantów, którzy pomogli rannemu...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics