Forum zootechniczne Timac Agro. Nowości dla producentów drobiu i hodowców bydła na ten rok

12 lutego w Hotelu Czarny Staw w Aleksandrowie Łódzkim odbyło się spotkanie dla producentów drobiu i hodowców bydła – klientów Timac Agro Polska. Spotkanie to było okazją do poruszenia tematów związanych z produkcją zwierzęcą oraz do przyjrzenia się nowościom, które firma w najbliższym czasie wprowadzi na rynek.

Forum zootechniczne Timac Agro. Nowości dla producentów drobiu i hodowców bydła na ten rok

Trzy panele tematyczne

Panel główny, na którym po przywitaniu gości i podsumowaniu wydarzeń poprzedniego roku odbyła się prelekcja prof. Roberta Kupczyńskiego z Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zatytułowana: „Dobrostan i zrównoważenie – jak wpływają na zdrowie, wydajność i opłacalność produkcji zwierzęcej.” Przedstawione zostały praktyki prowadzące do podniesienia statusu zdrowotnego zwierząt, a co za tym idzie wpływu na ekonomiczny wynik gospodarstwa. To wystąpienie było wprowadzeniem do dwóch paneli tematycznych.

Robert Kupczyński z Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Na panelu dla producentów drobiu, odbyły się dwie prelekcje. Na temat kokcydiozy u drobiu opowiedział Sebastian Janiszewski z firmy Avica – konsultacje zootechniczne, natomiast o znaczeniu wpływu mykotoksyn na produkcję prezentacje przeprowadził dr Marcin Hejdysz z Katedry Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Sebastian Janiszewski z firmy Avica
dr Marcin Hejdysz z Katedry Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Prof. Zygmunt Kowalski z Katedry Żywienia, Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na panelu dla hodowców bydła mówił o zagrożeniach wynikających z występowania mykotoksyn w paszach i ich wpływie na całokształt produkcji. Natomiast Martyna Frątczak, Lekarz weterynarii, doktoryzująca się na Poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym opowiedziała o problematyce pasożytów wewnętrznych u bydła i stratach produkcyjnych przez nie powodowanych.

Prof. Zygmunt Kowalski z Katedry Żywienia, Biotechnologii Zwierząt i Rybactwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
Martyna Frątczak, Lekarz weterynarii, Poznański Uniwersytet Przyrodniczy

Nowości Timac Agro na 2024 rok

Na spotkaniu klienci mieli okazję poznać nowości w ofercie firmy na rok 2024. Pierwsza z nich to produkt należący do grupy produktów CETEIA – odpowiedzialnych za podniesienie odporności u zwierząt. Ceteia Detox L, uzupełni ofertę firmy dla takich grup zwierząt jak bydło, świnie i drób. Na panelach specjalistycznych zostało przedstawione jego działanie zarówno dla drobiu, jak i bydła. Produkt wpływa na poprawę działania wątroby w warunkach cyklu produkcyjnego. Dzięki zawartości faktorów lipotropowych takich jak betaina, metionina i cholina wpływa na odciążenie wątroby, zmniejsza ryzyko jej stłuszczenia oraz działa ochronnie na hepatocyty. Jego płynna forma ułatwia podanie zarówno w linii pojenia, jak i w paszy.

Nowości Timac Agro na 2024 rok

Drugą nowością jest kompleks Protect In, który jeszcze w pierwszej połowie roku pojawi się w sprzedaży – w pierwszej kolejności w produkcie Spadea Fix’N.

Nowości Timac Agro na 2024 rok

Kompleks ten oparty na roślinnych molekułach wpływa na obniżenie presji pasożytów wewnętrznych u dorosłego bydła: nicieni, przywr, a także kokcydiów i kryptosporydiów u cieląt. Powstanie tego kompleksu jest owocem wieloletniej pracy i badań zespołu centrum badawczego Grupy Roullier, dzięki czemu cechuje się skutecznością, a jego podanie w formie lizawki mineralnej pozwala na uzyskanie długiego i ciągłego czasu działania pozwalając na kontrolowanie tego ważnego problemu. Wpisuje się to w zrównoważone prowadzenie gospodarstwa i ograniczenie stosowania antybiotyków.

Źródło: Timac Agro
Fot.: Marta Nowak-Woźnica

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics