Advertisement

Fotopułapki wspomogą walkę z ASF

Takiej inwentaryzacji dzikiej zwierzyny jeszcze nie było! Olsztyńscy leśnicy zamontują w lasach Nadleśnictwa Iława i Susz sto fotopułapek. Wszystko po to, aby jak najdokładniej policzyć zwierzęta żyjące w powiecie iławskim.

Fotopułapki wspomogą walkę z ASF
Fotopułapki wspomogą walkę z ASF

Wielkie liczenie zwierzyny w powiecie iławskim będzie trwać przez cały listopad. Na terenie Nadleśnictw Susz i Iława, wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, leśnicy zamontują sto specjalistycznych fotopułapek. Każda z nich jest aktywowana przez czujnik ruchu. Po aktywacji zaczyna nagrywać obraz. Po zebraniu materiału filmowego ze wszystkich fotopułapek, metodami statystycznymi będzie można dokładnie poznać liczebność dzikiej zwierzyny żyjącej w powiecie iławskim. – Tego typu inwentaryzację na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie przeprowadzamy po raz pierwszy – informuje Patryk Kaczyński z Zespołu ds. łowiectwa olsztyńskiej dyrekcji – Podstawowy cel jej przeprowadzenia to sprawdzenie, ile dzików żyje na tym terenie. To bardzo ważne dane w kontekście panującego na tym obszarze wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń.

Olsztyńscy leśnicy nie skupią się jednak tylko na liczeniu dzików. Tak nowocześnie przeprowadzona inwentaryzacja zwierzyny pozwoli policzyć także inne zwierzęta żyjące na tym terenie – w tym wilki i jeleniowate. Wyniki wielkiego liczenia zwierzyny przy pomocy fotopułapek powinniśmy poznać pod koniec roku.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie będzie prowadzić inwentaryzację we współpracy z Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii, Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Iławie i Polskim Związkiem Łowieckim.

Źródło: Lasy Państwowe

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE