GIW potwierdził 22 ognisko ASF u świń. Gdzie tym razem?

Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu 22 ogniska ASF u świń w Polsce w 2023 r. na podstawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. PIWet – PIB w Puławach. 

GIW potwierdził 22 ognisko ASF u świń. Gdzie tym razem?

Ognisko ASF nr 2023/22 wyznaczono 7 września 2023 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano łącznie 19 świń (tuczniki), położonym w miejscowości Starczanowo, gmina Murowana Goślina, powiat poznański w województwie wielkopolskim. Gospodarstwo położone jest na obszarze objętym ograniczeniami wymienionym w części III załącznika I do rozporządzenia 2023/594.

Inspekcja Weterynaryjna wdraża wszystkie środki związane z likwidacją choroby, zgodnie z procedurami wynikającymi z rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2020/687, w tym m.in. zabicie i utylizację świń, oczyszczanie i dezynfekcję, wyznaczenie obszaru zapowietrzonego i zagrożonego, prowadzenie dochodzenia epidemiologicznego.

Źródło: GIW

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wsparcie rolników – nowe decyzje Rady Ministrów

Zgodnie z zapowiedziami minister rolnictwa i rozwoju wsi Anny Gembickiej Rada Ministrów podjęła kolejne decyzje wspierające rolników. Rada Ministrów przyjęła zmianę rozporządzenia Rady Ministrów z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics