Gromadzki: zapobieganie suszy jednym z najważniejszych postulatów Wiosny

Zapobieganie suszy będzie jednym z najważniejszych postulatów Wiosny – poinformował wczoraj Sławomir Gromadzki, kandydat do Parlamentu Europejskiego z list partii Wiosna, na konferencji prasowej przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku.

Wiosna, Gromadzki, Sławomir Gromadzki, susza, zapobieganie suszy

– Dzisiaj mamy już nie tylko do czynienia z suszą glebową czy suszą rolniczą, ale mamy poważny problem suszy hydrologicznej. Dlatego zorganizowaliśmy konferencję prasową pod urzędem wojewódzkim, aby publicznie zadać pytanie wojewodzie podlaskiemu i ministrowi rolnictwa o podjęte działania w sprawie suszy – powiedział Gromadzki.

Zapobieganie suszy, a nie szacowanie strat

– Niestety z bólem jako rolnicy dostrzegamy wielkie zaniedbania w tej dziedzinie, nie tylko rządu PiS, ale i poprzednich PO i PSL w tym obszarze. W zasadzie w Polsce nie ma planowania retencji wody. Ten problem ani w planowaniu, ani w ustawodawstwie rządowym nie istnieje. Dlatego zwracamy na tę kwestię szczególną uwagę. Nie chcemy szacować strat, ale chcemy zapobiegać suszy – zapewnił Gromadzki.

Dodał, że zapobieganie suszy będzie jednym z najważniejszych postulatów Wiosny i punktów programowych w najbliższych wyborach, zarówno do Parlamentu Europejskiego, jak i parlamentarnych.

Kamila Szałaj, fot. pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here