Groźne niewybuchy znalezione na polu

Mężczyzna podczas prac polowych w miejscowości Janówek wykopał pługiem skrzynkę z pociskami. O swoim znalezisku powiadomił policję, która zabezpieczała miejsce do czasu przybycia wyspecjalizowanego patrolu saperskiego.

Groźne niewybuchy znalezione na polu. Fot. Policja Lubelska

„Okazało się, że znalezione przedmioty to amunicja strzelecka kaliber 7,62mm pochodząca z okresu II Wojny Światowej. W sumie odnaleziono 218 sztuk pocisków. Wezwani na miejsce saperzy sprawdzili również teren przyległy do miejsca odnalezienia amunicji, czy nie znajdują się tam podobne przedmioty” – relacjonuje starszy aspirant Elwira Domaradzka.

40 – latek wpadł na kłusownictwie. Grozi mu 5 lat więzienia

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających pociski i niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

 

Źródło i fot.: Policja Lubelska

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Gembicka: W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu. Straty suszowe Minister Anna Gembicka...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics