Groźne zderzenie Ursusa z Audi. 14-latek wziózł ciągnikiem młodszego brata

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Wohyniu (woj. lubelskie) na ul. Radzyńskiej doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z pojazdem osobowym. Za kierownicą traktora siedział… 14-latek. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiło pięć osób, w tym troje nieletnich.

\"\"

Zdaniem policjantów, 14-latek kierujący ciągnikiem marki Ursus prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Audi, którym kierował 54-letni mieszkaniec gminy Wohyń.

W wyniku uderzenia ciągnik przewrócił się, natomiast kierujący nim 14-latek doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala – wyjaśnia

Jak ustalili funkcjonariusze radzyńskiej drogówki, w chwili zdarzenia kierujący ciągnikiem rolniczym na błotniku przewoził swojego 13-letniego brata, który również trafił do szpitala.

Pięć osób rannych

Kierowca osobówki nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast podróżujący z nim pasażerowie tj. 5-letni chłopczyk oraz 46-lenia i 77-letnia kobieta z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący byli trzeźwi.

Policja apeluje o rozsądek

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozsądek, wyobraźnię i rozwagę na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków to: nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też nagłe wtargnięcie na jezdnię. Pośpiech i brak ostrożności może doprowadzić do tragedii wielu osób.

Redakcja AgroNews, fot. KWP Lublin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here