Groźny pożar na terenie stadniny koni i mini zoo. Poparzony właściciel trafił do szpitala

Właściciel ratował z płomieni zwierzęta – wszystkie przeżyły, ale sam mężczyzna doznał rozległych poparzeń. Pożar wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Dębogórze Wybudowanie na Pomorzu.

Groźny pożar na terenie stadniny koni i mini zoo. Poparzony właściciel trafił do szpitala
Groźny pożar na terenie stadniny koni i mini zoo. Poparzony właściciel trafił do szpitala

Pożar wybuchł w nocy na terenie kompleksu, mieszczącego m.in. stadninę koni oraz mini zoo. Na miejsce zostały zadysponowane duże siły: 2 zastępy z JRG Rumia, 1 zastęp Ochotnicza Straż Pożarna Kosakowo, 1 zastęp z WSP Dębogórze, 2 zastępy z JRG Puck, SHD-23 z JRG 3 i zastęp GCBA 8/50 z JRG 2 z KM PSP w Gdyni.

– Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ogniem objęte były już dwa budynki o powierzchni blisko 200 m2. Właściciel wyprowadził ze stajni wszystkie konie, doznając poważnych poparzeń. W obiektach nadal przebywało bardzo dużo różnego rodzaju zwierząt, m.in. lamy, króliki, owce, świnie, gęsi i różnego rodzaju ptaki.

Działania pierwszych jednostek polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu i ograniczeniu rozprzestrzenienia się pożaru. Sprawnie prowadzone działania przez strażaków, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce oraz szybko przybywające kolejne jednostki spowodowały, że pożar strawił tylko część obiektów – relacjonują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pucku.

Wszystkie zwierzęta udało się uratować. Jak oceniają strażacy, „pomimo strat w budynkach, akcja to duży sukces”.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

jeden × 2 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

W Generali Agro bon do Biedronki za ubezpieczenie gospodarstwa rolnego

Od 1 grudnia Generali Agro kontynuuje działania na rzecz zachęcenia rolników do ubezpieczania się. Klienci, którzy do końca roku po raz pierwszy ubezpieczą w Generali...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE