Groźny wypadek podczas siewu. Ręka kobiety utknęła w maszynie![VIDEO]

Do poważnego wypadku doszło w miejscowości Wymyśle Polskie w województwie mazowieckim. Podczas siewu ręka kobiety utkwiła w maszynie podczepionej do ciągnika. Konieczne było wsparcie śmigłowca LPR.

Poważny wypadek podczas siewu. Ręka kobiety utknęła w maszynie!
Poważny wypadek podczas siewu. Ręka kobiety utknęła w maszynie! Fot.: OSP Słubice

7-go kwietnia w godzinach popołudniowych, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku przyjął zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych, do którego doszło na jednym z gruntów w miejscowości Wymyśle Polskie, w gminie Słubice.

„W trakcie dojazdu na miejsce otrzymaliśmy bardziej szczegółowe informacje dotyczące miejsca zdarzenia. Otrzymaliśmy również informację o dysponowaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia doszło z dala od głównych dróg dojazdowych, co znacząco utrudniło dotarcie na miejsce. Podczas zbliżania się do miejsca nawiązaliśmy łączność radiową ze śmigłowcem LPR, któremu przekazaliśmy informacje dotyczące lokalizacji” – relacjonują strażacy z OSP Słubice.

Poważny wypadek podczas siewu. Ręka kobiety utknęła w maszynie! Fot.: OSP Słubice
Poważny wypadek podczas siewu. Ręka kobiety utknęła w maszynie! Fot.: OSP Słubice

Kiedy dotarliśmy na miejsce śmigłowiec podchodził do lądowania, nasi ratownicy musieli pokonać pieszo kilkaset metrów, z uwagi na trudny teren. Wspólnie z lekarzem oraz ratownikiem LPR zajęliśmy się poszkodowaną kobietą, której jedna z kończyn górnych utknęła w maszynie. Kobieta była przytomna i kontaktowa. W celu uwolnienia kończyny niezbędne było użycie narzędzi hydraulicznych. Fragment elementu roboczego maszyny został decyzją lekarza pozostawiony i zabezpieczony wraz z poszkodowaną. Kobieta została przetransportowana na noszach do śmigłowca. Ratownicy z ZRM zajęli się natomiast mężem kobiety, który również potrzebował pomocy” – dodają strażacy z OSP Słubice.

Na miejscu pojawiła się także policja, która zbada okoliczności tego zdarzenia.


Strażacy apelują o ostrożność podczas wykonywania prac polowych oraz w pod żadnym pozorem nie wkładać kończyn górnych czy dolnych w elementy robocze maszyn, w szczególności podczas ich pracy. Do prac z użyciem maszyn rolniczych należy podchodzić z wielką ostrożnością oraz stosować się do instrukcji obsługi tych maszyn.

Źródło i fot.: OSP Słubice

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE