Grupa Azoty i SatAgro chcą współpracować w zakresie rolnictwa precyzyjnego

W dniu wczorajszym (8 grudnia 2016r.) spółki Grupa Azoty SA oraz SatAgro podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie dostarczania usług informatycznych z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Innowacyjny system umożliwia bieżące monitorowanie rozwoju upraw, obserwowanie skutków pogody i zabiegów agronomicznych, a także generowanie map aplikacyjnych umożliwiających precyzyjne sianie, nawożenie oraz opryski ochronne.

 

\"rolnictwo,

 

– Chcemy mocniej wejść w projekty innowacyjne i nowe technologie. Zgodnie z naszą strategią działania w obszarze Agro zależy nam nie tylko na dostarczaniu najlepszej jakości nawozów dla polskiego rolnictwa ale także na dzieleniu się wiedzą z przedsiębiorcami rolnymi. Wsparcie naszych najlepszych klientów usługą informatyczną SatAgro, która bazuje na automatycznie przetwarzanych danych satelitarnych z pewnością może przysłużyć się do optymalnego wykorzystania zarówno nawozów azotowych, jak i środków ochrony roślin. Takie rozwiązania niewątpliwe wpływają na obniżenie kosztów produkcji rolnej oraz na zmniejszenie jej wpływu na środowisko – komentuje Mariusz Bober, Prezes Zarządu Grupy Azoty. – Rozwiązanie to wydaje nam się na tyle ciekawe i perspektywiczne, że wspólnie rozważamy zaangażowanie kapitałowe w ten projekt – dodaje Prezes Mariusz Bober. 

Spółka SatAgro za swój projekt otrzymała w listopadzie bieżącego roku nagrodę w kategorii startup na V edycji Chemical Industry Summit & Awards Gala organizowanej przez Executive Club. Wcześniej Projekt otrzymał złoty medal Polagra Premiery oraz jako jeden z dziesięciu, we wrześniu br był prezentowany w Pałacu Prezydenckim w ramach inicjatywy "Startupy w Pałacu".

– Bardzo cieszymy się na współpracę z Grupą Azoty. Jesteśmy przekonani, że nasze usługi dobrze uzupełnią ofertę Grupy Azoty, zarówno w zakresie optymalnego użycia nawozów, jak i innych zastosowań obserwacji satelitarnej. Doceniamy także, że tak duża firma zdecydowała się na partnerską współpracę z polskim start-upem – mówi Przemysław Żelazowski, Założyciel i Prezes Zarządu SatAgro.

Serwis SatAgro umożliwia dostęp do obserwacji satelitów produkcji NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej i prywatnych operatorów. Przetwarza dane osobno dla każdego z pól i dostarcza informacje, które pozwalają bardziej efektywnie zarządzać gospodarstwem – na bieżąco monitorować rozwój upraw, tworzyć mapy aplikacyjne do precyzyjnego siania, nawożenia i oprysków, a także analizować skutki zabiegów agronomicznych poprzez indeksy opisujące samą roślinność jak i przebieg pogody.

 

Redakcja AgroNews, fot.:pixabay.com,
Źródło: Grupa Azoty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here