Grupa Azoty wprowadza skanery doglebowe

Grupa Azoty rozszerza ofertę monitoringu i analityki gruntów rolnych w celu bardziej precyzyjnego dawkowania nawozów przez jej klientów, podała spółka. Do wybranych przedstawicieli terenowych departamentu korporacyjnego handlu segmentu Agro trafią skanery doglebowe AgroCares, umożliwiające szybką analizę, na podstawie której wydawane są zalecenia dotyczące nawożenia.

nawozy, Grupa Azoty, skaner, rolnictwo precyzyjne, AgroCares, skanery doglebowe

„Nowy sprzęt umożliwia szybką, przeprowadzaną na miejscu analizę gleby w zakresie podstawowych pierwiastków. Skaner w czasie rzeczywistym bada próbkę gleby i za pośrednictwem specjalnej aplikacji przesyła informacje z zaleceniami dotyczącymi nawożenia. Generowany raport zawiera takie informacje o stanie żyzności gleby jak: współczynnik pH, zawartość materii organicznej (w procentach), azot całkowity, fosfor całkowity, potas wymienny, zawartość gliny i zdolność wymiany kationów” – czytamy w komunikacie.

Użycie skanerów jest uzupełnieniem obecnej oferty handlowej Grupy Azoty, w której oprócz nawozów, od ponad roku jest też usługa polegająca na analizie danych satelitarnych, w celu optymalizacji zużycia nawozów. Dzięki rozwijanej wspólnie z polskim startupem SatAgro usłudze, rolnicy otrzymują poprzez specjalną aplikację aktualną i precyzyjną informację o stanie gleby na poszczególnych uprawach.

„W przypadku stosowania nowoczesnych urządzeń do produkcji rolnej, istnieje możliwość przesyłania informacji i instrukcji bezpośrednio do komputerów pokładowych wykorzystywanych ciągników. Dzięki stosowaniu aplikacji SatAgro przedsiębiorcy rolni wiedzą, kiedy i w jakich ilościach stosować nawozy, aby zapewnić optymalne dawkowanie. Pozwala to uzyskiwać jak najwyższe plony przy użyciu mniejszej ilości nawozów. Korzystają na tym nie tylko producenci rolni, ale także środowisko naturalne” – czytamy.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych.

Redakcja AgroNews, fot. Grupa Azotuy

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Mulczowanie międzyplonów: Jak wykonać aby nie stracić płatności?

Resort rolnictwa przypomina, że w przypadku praktyki: Międzyplony ozime lub wsiewki śródplonowe, realizowanej w ramach ekoschematu: Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi, w sytuacji...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics