Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w dniach od 1 do 28 czerwca 2024 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.
Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do ww. badania mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:
- samodzielne wypełnienie formularza przez Internet w dniach 1 – 5 czerwca 2024 r., dostępnego na stronie https://badaniarolne2024.stat.gov.pl
Aby wziąć udział w badaniu on-line, należy zalogować się za pomocą loginu z listu Prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego.
- rozmowę z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego lub kontaktu bezpośredniego w dniach 6 – 28 czerwca 2024 r.
Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:
- samodzielne wypełnienie formularza przez Internet w dniach 1 – 14 czerwca 2024 r., dostępnego na stronie: https://badaniarolne2024.stat.gov.pl
Aby wziąć udział w badaniu on-line, należy zalogować się za pomocą danych uwierzytelniających, z Portalu Sprawozdawczego GUS.
- rozmowę z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego w dniach 17 – 28 czerwca 2024 r.
Celem badania jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian w produkcji zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Otrzymane wyniki posłużą do kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju. Korzystać z nich będą instytucje rządowe i samorządowe, naukowcy, ale także sami rolnicy, dla których mogą być one wskazówką przy podejmowaniu decyzji gospodarczych.
Więcej informacji nt. badań ankietowych oraz potwierdzenie tożsamości ankietera statystycznego można uzyskać na stronie badania-ankietowe.stat.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię statystyczną (22 279 99 99; następnie wybrać wew. 7 i następnie 1_ badania ankietowe_rolne_). Telefon infolinii będzie czynny od 29 maja do 28 czerwca br. w godz. 8:00-15:00 (z wyłączeniem sobót, niedziel) – opłata zgodna z taryfą operatora.
Źródło: GUS
Najpierw weterynaria wykończyła hodowle ateraz chce zalecać.
Większość ludzi nie chowa świń że względu na natrętne kontrolę służb weterynaryjnych.