Hodowla Roślin Strzelce zgarnęła trzy Złote Medale Polagra-Premiery

Podczas tegorocznych targów Polagra-Premiery, które odbyły się w Poznaniu w dniach 17-19.01.2020 Hodowla Roślin Strzelce została wyróżniona kilkoma prestiżowymi nagrodami.

Złote Medale Polagra-Premiery, Polagra, EUFORIA, VENECJA, GEMINI

Trzy odmiany otrzymały Złote Medale Polagra-Premiery 2020.

Pszenica ozima EUFORIA

Pierwszą z nich jest pszenica ozima EUFORIA – odmiana, która przebojem weszła na polski rynek nasienny w 2019 roku. Odmiana ta zwraca uwagę swoim bardzo wysokim plonowaniem, wysoką zimotrwałością oraz bardzo dobrymi
i stabilnymi parametrami jakościowymi. Zalety tej odmiany znalazły uznanie wśród rolników czego dowodem był fakt, że odmiana ta była najlepiej sprzedającą się odmianą wśród wszystkich odmian pszenicy ozimej w Polsce w 2019 roku. Także komisja konkursu o Złoty Medal Polagra-Premiery uznała odmianę z bardzo wartościowy produkt i przyznała jej najwyższą ocenę merytoryczną spośród wszystkich odmian biorących w konkursie. Materiał siewny odmiany EUFORIA będzie dostępny w całym kraju w dobrych firmach nasiennych.

Pszenica ozima VENECJA

Drugą odmianą wyróżnioną Złotym Medalem Polagra-Premiery 2020 jest pszenica ozima VENECJA. Jest to odmiana zarejestrowana w 2019 roku w Polsce. Jej potencjał plonowania w doświadczeniach COBORU pokazuje, że doskonale radzi sobie również w warunkach ekstremalnej suszy, która była obserwowana w ostatnich dwóch sezonach wegetacyjnych. W 2019 roku VENECJA była liderką plonowania wśród wszystkich odmian w klasie A na poziomie intensywnym agrotechniki. Potencjał VENECJI jest na tyle wysoki, że COBORU wyznaczyło tę odmianę jako nowy wzorzec plenności w swoich doświadczeniach. Materiał siewny odmiany VENECJA dostępny będzie w sieci sprzedaży firmy AGROSIMEX.

HR Strzelce docenione za nowoczesne metody hodowli roślin

Rzepak ozimy GEMINI

Trzecią z odmian wyróżnionych Złotym Medalem Polagra-Premiery 2020 jest rzepak ozimy GEMINI. Jest to odmiana populacyjna o potencjale plonowania przewyższającym ponad połowę wszystkich odmian mieszańcowych zarejestrowanych w Polsce. Rzadko trafia się tak wyjątkowa odmiana na rynku co zostało zauważone przez komisję konkursu o Złoty Medal Polagra-Premiery. GEMINI jako odmiana wyhodowana w Polsce spełnia wszelkie kryteria wymagane do uzyskiwania wysokich plonów w naszym kraju. Dobry poziom zimotrwałości, tolerancja na suszę oraz stabilne plonowanie na glebach o zróżnicowanej jakości (mozaiki). Materiał siewny odmiany GEMINI będzie szeroko dostępny wśród dystrybutorów rzepaku na terenie całej Polski.

W ostatnich latach oferta odmianowa Hodowli Roślin Strzelce została uzupełniona o dużą ilość nowoczesnych odmian o bardzo wysokim potencjale plonowania, które dzięki umiejscowieniu hodowli na terenie Polski charakteryzują się dostosowaniem do zmieniającego się klimatu w naszym kraju i coraz trudniejszych warunków uprawy. Dzięki temu polskie odmiany są wśród liderów plonowania we wszystkich gatunkach.

Redakcja AgroNews, fot. HR Strzelce

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Możliwe korekty w unijnej polityce rolnej. W grę wchodzą tylko tymczasowe odstępstwa

Wspólna Polityka Rolna musi się teraz skoncentrować na zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego – ocenia prof. Jerzy Buzek, europoseł. Wojna i sankcje spowodowały problemy z dostępem do niektórych...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE