Innowacyjne produkty, rozsądne ceny. INNVIGO świętuje trzecie urodziny

W styczniu mijają trzy lata, od kiedy na rynku środków ochrony roślin pojawił się nowy polski producent – INNVIGO. Na jakie wartości i aspekty stawia tak młoda firma, budując swoją ofertę? Co wyróżnia INNVIGO na tle innych producentów, w tym globalnie działających koncernów oraz firm postpatentowych?

rolnictwo, portal rolny, rolnik, zysk rolnika, fungicydy, Innvigo, MAKLER 250 SE, zboża, rzepak, rdza brunatna, septorioza paskowana liści, brunatna plamistość liści, septorioza liści, rdza jęczmienia, rynchosporioza, plamistość siatkowa w pszenicy ozimej, czerń krzyżowych


W styczniu 2015 roku zadebiutował nowy producent środków ochrony roślin – polska firma INNVIGO. Plany spółki, by stać się jednym z 5 czołowych dostawców specjalistycznej chemii dla rolnictwa, były odważne i ambitne, szczególnie że rynek od lat zdominowany jest przez zagraniczne koncerny, które osiągają największe obroty, mają najwyższe budżety reklamowe, a także ogromne zaplecze badawczo-rozwojowe. Zatem w jaki sposób relatywnie niewielkie przedsiębiorstwo z Polski chciało konkurować z tak dużymi graczami? W jaki sposób przez te trzy lata zdobywało zaufanie klientów i budowało pozycję rynkową?

Jakość za rozsądną cenę

Firma od początku stawiała na innowacje, solidne i nowoczesne produkty wysokiej jakości oraz wykorzystanie polskiej wiedzy i technologii, a także profesjonalne doradztwo.

Już na samym początku podjęliśmy decyzję, że będziemy oferować nasze rozwiązania w oparciu o najwyższej jakości serwis, dotyczący nie tylko obsługi firm dystrybucyjnych wprowadzających produkty na rynek, ale rolników, użytkowników naszych środków ochrony roślin – mówi Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO.

– Nasz sposób funkcjonowania jest modelowym sposobem działania firmy, która dąży do tego, żeby nie tylko oferować swoje rozwiązania, ale aby spotykały się one z oczekiwaniami odbiorców. Wiadomo, że dążeniem producentów rolnych jest zapewnienie najlepszej opłacalności swojego przedsięwzięcia. Stąd też nasza dewiza, że dobre rozwiązania wcale nie muszą być drogie. Dobre rozwiązania po prostu muszą być dobre… – zapewnia Krzysztof Golec.

Fachowe doradztwo

Zgodnie z założeniami, INNVIGO zapewnia klientom łatwy kontakt z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami do spraw produktów i upraw. Dziś 14 profesjonalnych doradców regionalnych służy pomocą i wsparciem merytorycznym rolnikom z całej Polski. Przedstawiciele i doradcy realizują również liczne cykle szkoleniowe dla partnerów handlowych oraz dla producentów rolnych – w formie warsztatów polowych, szkoleń technicznych i seminariów czy konferencji.

– Pracujemy w modelu, który nie jest tani, ale zakłada określone siły i środki, żeby dotrzeć do gospodarstw poprzez profesjonalny serwis. Oczywiście wszystko zaczyna się od ludzi, dlatego do współpracy w naszym zespole pozyskaliśmy najlepszych fachowców z branży, doświadczonych w produkcji rolnej – dodaje Krzysztof Golec.

Wiedza prosto z pola

Jednym z wyróżników INNVIGO jest również bardzo obszerny program naukowo-badawczy. Kluczowym etapem są oczywiście badania rejestracyjne, niezbędne do tego, żeby wprowadzić produkty na rynek. Ale to nie wszystko – każdego roku w całej Polsce Dział Badań i Rozwoju firmy INNVIGO realizuje ok. 2000 wariantów doświadczeń polowych oraz kilkadziesiąt projektów badawczych w warunkach szklarniowych i laboratoryjnych. Już po uzyskaniu rejestracji środków ochrony roślin prowadzone są liczne doświadczenia i badania wdrożeniowo-rozwojowe, w których eksperci testują różne programy ochrony, a następnie przygotowują szczegółowe rekomendacje dla użytkowników produktów.

Innowacyjne rozwiązania

Innowacyjność to kolejna ważna dla INNVIGO wartość, a jednocześnie cecha odróżniająca od innych firm wdrażających do swojej oferty istniejące już rozwiązania.

– Często producent preparatów postpatentowych kojarzony jest z bardzo prostym modelem biznesowym: produkt – cena – sprzedaż. Od samego początku zakładamy zdecydowanie szersze spojrzenie i działanie – wyjaśnia Prezes Zarządu. – Chcemy, żeby nasze produkty były sprawdzone w określonych warunkach i konfiguracjach, ale również poszukujemy nowych, optymalnych miejsc wykorzystania substancji aktywnej czy produktu.

Badania z tego obszaru polegają między innymi na uzyskiwaniu innej formulacji czy koncentracji preparatu niż dotychczas stosowana, a także na łączeniu kilku substancji w celu zoptymalizowania ich działania. Jeśli po etapie koncepcyjnym i laboratoryjnym wyniki są zadowalające, dalsze prace dotyczą zastosowania badanego środka w określonych terminach i fazach wzrostu upraw. Często analizowanym aspektem jest tzw. specyficzne pozycjonowanie substancji. Zdarza się, że dla produktu stosowanego standardowo – np. w drugim zabiegu ochrony fungicydowej – ze względu na jego cechy i aktywność biologiczną po połączeniu z inną substancją można znaleźć lepsze uzasadnienie do zastosowania w pierwszym zabiegu.


– Przyświeca nam idea, żeby znaleźć rozwiązanie pod kątem potrzeb i oczekiwań rolnika, pod kątem danej uprawy. To jest właśnie naszym celem, tak działa INNVIGO: produkt – poszukiwanie nowych obszarów – połączenie kilku substancji, jeśli one zabezpieczają osiągnięcie odpowiedniego efektu biologicznego – tłumaczy Krzysztof Golec. – Cały czas mamy na uwadze oczywiście stronę ekonomiczną, bo producenci rolni poszukują rozwiązań skutecznych i dających im zwrot zainwestowanych pieniędzy.

Udany debiut, duże perspektywy

Mogłoby się wydawać, że z perspektywy krajowej firmy produkcyjnej z branży chemii rolniczej pierwsze trzy lata to stosunkowo krótki okres, który nie przesądza jeszcze o jej dalszych losach i sukcesach. A jednak INNVIGO udowodniło, że odpowiednio przygotowana i konsekwentnie realizowana strategia pozwala nie tylko na udany debiut, ale też na konkurencyjność i sukcesywny rozwój – nawet na rynku zdominowanym przez wielkie firmy.

Obecnie INNVIGO ma w ofercie ponad 30 preparatów i stale poszerza swoje portfolio produktów, by zapewniać rolnikom kompleksową ochronę upraw. Firma działa nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, Słowacji oraz Rumunii. Tam też działają lokalne organizacje zapewniające wsparcie techniczne i bliski kontakt z rolnikami.

Innvigo kontynuuje prace nad rejestracją swoich środków również w innych krajach europejskich, więc rozszerzenie krajów, w których firma jest obecna, jest tylko kwestią czasu.

Redakcja AgroNews, fot. Kamila Szałaj

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,877ObserwującyObserwuj
5,390SubskrybującySubskrybuj

Lewica proponuje 1 mld zł rocznie na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt

Lewica przygotowała projekt nowelizacji ustawy, w której proponuje aby co roku na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt przeznaczano 1 mld zł. Rolnictwo, a szczególnie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE