Intel wesprze szkoły rolnicze we wdrażaniu sztucznej inteligencji w rolnictwie

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz wiceprezes Data Center & AI Group w Intelu Bartosz Ciepluch podpisali dziś porozumienie o współpracy, którego celem jest propagowanie edukacji w obszarze Sztucznej Inteligencji w sektorze rolniczym. Sygnatariusze porozumienia wzmocnią tym samym kompetencje cyfrowe uczniów szkół rolniczych i nauczycieli.

Wicepremier H. Kowalczyk oraz wiceprezes Data Center & AI Group w Intelu B. Ciepluch (fot. MRiRW)
Wicepremier H. Kowalczyk oraz wiceprezes Data Center & AI Group w Intelu B. Ciepluch (fot. MRiRW)

Zasady współpracy

Na mocy porozumienia o współpracy firma Intel będzie organizować najwyższej jakości programy szkoleniowe poświęcone zastosowaniu Sztucznej Inteligencji w rolnictwie. Są one kontynuacją realizacji rozpoczętego w roku 2021 programu szkoleniowego skierowanego do szkół rolniczych, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, opartego na programie AI for Future Workforce.

Polska jest pionierem sektorowego podejścia do edukacji i szkoleń prowadzonych w oparciu o program AI for Future Workforce. Szkolenia przeprowadzone w Polsce, po dostosowaniu do specyfiki zagadnień rolniczych, staną się podstawą dla podobnych programów wdrażanych na całym świecie.

Sztuczna inteligencja w rolnictwie pomoże wydajniej uprawiać ziemię, zoptymalizować wykorzystanie zasobów i podnieść jakość spożywanych produktów rolnych. Jeśli odpowiednio zastosujemy sztuczną inteligencję, mamy szansę wzmocnić pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej, a także rozwinąć gospodarkę i rynek pracy, przynosząc tym samym korzyści dla społeczeństwa  podkreślił wicepremier Henryk Kowalczy.

Cieszy mnie, że program AI for Future Workforce będzie realizowany w resortowych szkołach rolniczych, gdzie znajdą się uczniowie myślący nieszablonowo i awangardowo, którzy widzą już dziś potrzeby zmian i szukają sposobów ich wprowadzania – dodał szef resortu rolnictwa.

Sztuczna Inteligencja w rolnictwie

Firma Intel utworzy modelowe rozwiązanie szkolnej pracowni przeznaczone do wdrażania Sztucznej Inteligencji w zastosowaniach rolniczych w polskich szkołach. Jest to część szeroko zakrojonych działań Intela na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w obszarze edukacji w Polsce. Pracownie umożliwią w roku 2022 przeszkolenie ze Sztucznej Inteligencji opartej na programie AI for Future Workforce ponad 200 nauczycieli i 3000 uczniów.

– Nasz program – AI for Future Workforce – to najwyższej jakości program szkoleniowy dotyczący Sztucznej Inteligencji. Polska jest jednym z największych dostawców produktów rolnych w Unii Europejskiej, dlatego to właśnie tutaj rozpoczynamy szkolenia, które przełożą się na poprawę wydajności pracy w zakładach rolnych – stwierdził wiceprezes Data Center & AI Group Intel Bartosz Ciepluch.

– AI for Future Workforce to sprawdzone podejście, z elastycznymi modelami użytkowania i dostosowaniem treści do programów nauczania dla uczniów i nauczycieli – podkreślił wiceprezes.

Źródło i fot.: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE