Izba Zbożowo-Paszowa wyklucza z grona członków firmę z kapitałem rosyjskim

Izba Zbożowo-Paszowa wyklucza z grona członków firmę z kapitałem rosyjskim. Jednocześnie prezydium chce, by członkowie zakończyli współpracę z rosyjskimi partnerami.

Izba Zbożowo-Paszowa wyklucza z grona członków firmę z kapitałem rosyjskim
Izba Zbożowo-Paszowa wyklucza z grona członków firmę z kapitałem rosyjskim

Jednoznaczne rozstrzygnięcia przyniosło wtorkowe posiedzenie Prezydium Izby Zbożowo- Paszowej. W związku z agresją Rosji na Ukrainę i jej gospodarczymi konsekwencjami Prezes Izby Zbożowo-Paszowej Monika Piątkowska zwołała nadzwyczajne posiedzenie Prezydium. Podczas spotkania omówiono bieżącą sytuację i problemy dla rynku zbóż i pasz związane m.in. z przerwaniem łańcucha dostaw i ograniczeniem dostępności surowców.

W odpowiedzi na agresję Rosji na Ukrainę Prezydium Izby podjęło dwie uchwały. Pierwsza z nich dotyczyła wykluczenia z grona członków Izby firmy z kapitałem rosyjskim. Statut Izby stanowi, że możliwe jest wykluczenie firmy, której członkostwo godzi w dobre imię Izby i nie da się go pogodzić z celami Izby. W uchwale czytamy, że „w opinii Prezydium IZP, Federacja Rosyjska dokonując zbrojnej agresji na Ukrainę, naruszyła między innymi wszelkie zasady możliwej współpracy gospodarczej z podmiotami wywodzącymi się z jej terytorium, w tym ich reprezentowania w organizacjach branżowych”.

Podczas posiedzenia przyjęto również jednogłośnie uchwałę w sprawie wdrożenia przez członków IZP działań na rzecz odstępowania od współpracy z podmiotami gospodarczymi wywodzącymi się z Federacji Rosyjskiej.

Prezydium Izby zwróciło uwagę, że jednym z działań Izby jest kształtowanie zasad etyki w działaniach gospodarczych członków. Uchwała podyktowana jest koniecznością podejmowania wszelkich starań na rzecz zaprzestania tego konfliktu zbrojnego.

Źródło; Izba Zbożowo-Paszowa

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć się z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE