Jak koronawirus wpływa na rynek zbóż?

Koronawirus rozprzestrzenia się na cały świat. Mamy już pierwsze przypadki w Polsce. Coraz większy wpływ ma także na gospodarkę, w tym na rolnictwo. Postanowiliśmy sprawdzić, jak oddziałuje na rynek zbóż.

Koronawirus, pszenica, zboża, AgroNawigator

Okazuje się, że obawy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa mają negatywny wpływ na notowania wielu surowców rolnych, w tym pszenicy.

– Indeks cen tego zboża, opracowywany przez IGC (International Grains Council) od 21 stycznia, gdy osiągnął maksimum dla sezonu 2019/20, do 27 lutego zmalał o 5,5 proc., do najniższego poziomu od pierwszej połowy grudnia 2019 roku. Notowania kontraktu majowego (2020) pszenicy na MATIF od 21 stycznia do 28 lutego zmalały o 6,2 proc. – informuje bank PKO BP w najnowszej analizie „AgroNawigator”.

Czy uprawa pszenicy jest opłacalna? Zobacz aktualną kalkulację!

Spadki cen pszenicy na krajowym rynku mogą być dotkliwe, jeśli brak możliwości wyeksportowania ziarna utrzyma się przez dłuższy czas.

Redakcja AgroNews, fot. pixabay.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwa × 3 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,090SubskrybującySubskrybuj

Osobówką wjechał w pług podczepiony do ciągnika

W Pawłowicach na drodze DK-81 doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Ford uderzył w pług podczepiony do ciągnika rolniczego. Poszkodowani trafili do Szpitala...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE