John Deere z przytupem wkracza w 2020 rok

Złoty medal MTP, międzynarodowy tytuł „Maszyna Roku 2020” – początek roku należy do marki John Deere, która na Targach Polagra Premiery w Poznaniu zaprezentowała nowe ciągniki, w tym flagową serię 8RX.

John Deere, Polagra, ciągniki serii 8R,

Początek roku to czas podsumowań, ale i okazja do spojrzenia w przyszłość. Dotyczy to również branży rolniczej, której przedstawiciele spotkali się w miniony weekend w Poznaniu na obiektach Międzynarodowych Targów Poznańskich na tradycyjnej imprezie otwierającej rok 2020 – Polagra Premiery. Dla producentów maszyn rolniczych była to możliwość pokazania nowych modeli i zaprezentowania innych istotnych usług.

Flagowa maszyna po raz pierwszy w Polsce

Wśród maszyn, które zrobiły największe wrażenie na odwiedzających znalazły się nowe modele serii 8RX, które dodatkowo zostały docenione Złotym Medalem MTP.

Nowe modele potrafią zachwycić przynajmniej z dwóch powodów: po pierwsze charakterystyczny wygląd ciągników opracowano we współpracy z ekspertami z kalifornijskiego studia projektowego BMW Designworks, a po drugie amerykański gigant z branży rolniczej to pierwszy na świecie producent maszyn rolniczych, który oferuje szereg standardowych ciągników z napędami opartymi na trzech różnych koncepcjach.

– Nowe ciągniki serii 8R są dostępne w wersji: tradycyjnej kołowej serii 8R, dwugąsienicowe modele 8RT oraz zupełnie nowe wersje 8RX z czterema gąsienicami. To ostatnie rozwiązanie to klucz pod kątem maksymalnej ochrony gleby przy maksymalnej zwrotności. Co ważne szerokość przejazdowa pozostaje mniejsza niż 3 m oraz prędkość maksymalna na poziomie 40 km/h, co pozwala sprawnie poruszać się drogami. Model 8RX został wyposażony w gąsienice o szerokościach od 41 cm do 76 cm, które zapewniają całkowitą powierzchnię styku z gruntem większą niż 4,5 m2 – mówi Paweł Góra  z Agro-Sieć Maszyny, dealer John Deere.

Innym ciągnikiem ze stajni John Deere, który mogliśmy podziwiać podczas targów i który w ostatnim czasie został doceniony przez fachowców jest model 7R. Międzynarodowa kapituła 20 dziennikarzy pochodzących z 11 krajów przyznała ciągnikowi John Deere serii 7R tytuł „Maszyny Roku”. Nowa koncepcja wykorzystująca moc do 373 KM w kompaktowej i lekkiej konstrukcji, sprawia, że ciągnik doskonale nadaje się zarówno do ciężkich prac polowych, jak i do zastosowania w transporcie. Ponadto nowy model 7R wyposażono w wiele nowoczesnych technologii, mających wpływ zarówno na bieżącą pracę, jak i komfort operatora. Podczas targów odwiedzjący mieli też możliwość przyjrzenia się ciągnikom z serii 6M, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane w Polsce.

Sprzedaż ciągników w 2019 roku najgorsza od lat

Zima – dobry czas na zakupy

Przerwę od intensywnych prac polowych przeznaczmy nie tylko na przegląd pojazdów znajdujących się w parku maszyn, lecz co też podkreślają eksperci, jest to idealny moment na przyjrzenie się ofertom producentów i podjęcie decyzji o inwestycjach.

– Warto podkreślić, że zakup maszyny nie musi oznaczać jednorazowego bardzo dużego odpływu gotówki, co szczególnie w przypadku mniejszych gospodarstw może być kłopotliwe. Coraz więcej rolników chętnie korzysta z programów finansowania, dzięki którym osoba prowadząca gospodarstwo nie musi rezygnować z unowocześniania parku maszyn, obawiając się o płynność finansową. W rozpoczynającym się roku proponujemy elastyczną formę finansowania 0% rozłożonego aż na 4 lata. Taki sposób płatności obejmie ciągniki 6R i 6M, 7R, 8R, kombajny czy też sieczkarnie. Ponadto chcemy zaprosić osoby, które jeszcze nie poznały zalet systemu JD link do darmowej subskrypcji na okres 5 lat (dotyczy ciągników, sieczkarni opryskiwaczy samojezdnych) – wymienia Andrzej Rembacz z firmy KUHN, dealera maszyn rolniczych John Deere.

Zakup maszyn u renomowanego dealera gwarantuje wysoki poziom obsługi posprzedażowej, wsparcie w kryzysowych momentach oraz fachowe doradztwo w zakresie, np. wykorzystania środków smarnych odpowiedniej jakości, przeprowadzenia gruntownych przeglądów Expert Check i wdrożenia programu PowerGard, chroniącego przed nieoczekiwanymi kosztami napraw i zapewniającego terminowe serwisowanie przy użyciu oryginalnych części. – W tym roku proponujemy dodatkowo bezpłatne 3 lata ochrony gwarancyjnej (Power Gard) dla 6R i 6M, 7R, 8R – dodaje Mirosław Krawiec dyrektor serwisu firmy Agro – Efekt.

Technologie coraz ważniejsze

Rok 2020 będzie czasem kontynuacji wzrostu trendu wykorzystania w rolnictwie nowoczesnych technologii. Potwierdziła to frekwencja w specjalnie wydzielonej strefie na stoisku John Deere, gdzie można było podejrzeć, jak w praktyce działa tzw. Centrum Operacyjne. Ten specjalnie stworzony portal umożliwia zbieranie i wizualizację informacji agronomicznych i informacji o maszynach, dzięki czemu szybko i łatwo można podejmować decyzje oparte na liczbach. Centrum Operacyjne zapewnia łączność z maszynami i polami w jednej, centralnej lokalizacji i umożliwia płynną wymianę informacji z dealerem John Deere, usługodawcą czy innym zaufanym partnerem.

Nowością wprowadzoną jesienią jest stworzona przez firmy CLAAS, 365FarmNet i John Deere usługa DataConnect, pierwsze bezpośrednie, działające niezależnie od producenta rozwiązanie typu „cloud-to-cloud”, w którym klienci korzystający z maszyn różnych producentów mogą wymieniać dane za pomocą wspólnego interfejsu, a także kontrolować i monitorować całą flotę maszyn przy użyciu ulubionego systemu.

Redakcja AgroNews, fot. John Deere

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Agro Show 2022: w tym roku za wstęp trzeba zapłacić

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE