Jubileuszowy 50-tysięczny kombajn New Holland serii TC5000

Czy chciałabyś zwiedzić jedyną w Polsce fabrykę kombajnów, hederów oraz pras New Holland w Płocku? W listopadzie oraz w grudniu 2013 fabryka New Holland pragnie wraz ze swoimi klientami świętować produkcję jubileuszowego 50 000 egzemplarza kombajnu serii TC, umożliwiając zainteresowanym zwiedzenie swojego zakładu. Wystarczy zgłosić się do najbliższego dealera New Holland, który pomoże spełnić to marzenie.

·    Historia gamy kombajnów bogata w innowacje
·    Zupełnie nowa seria kombajnów TC5000 z pięcioma wytrząsaczami słomy o podwyższonym komforcie obsługi i większej wydajności.

 

\"\"

 

New Holland Agriculture wkrótce odda do użytku 50-tysięczny egzemplarz kombajnu z serii tradycyjnych kombajnów TC. Jest to kamień milowy w produkcji maszyn tej firmy. Jeszcze w tym miesiącu pracownicy New Holland będą świętować ten wynik w fabryce w Płocku, która jest największym producentem kombajnów TC w Europie. Z tej okazji New Holland postanowił listopad oraz grudzień dedykować Dniom Otwartym i zaprosić klientów do zwiedzania płockiej fabryki.

– To niezwykle ważne osiągnięcie w historii produkcji maszyn żniwnych New Holland i świadectwo zaangażowania wielu pracowników, zarówno z Płocka, jak i Kurytyby, bez których nie byłoby ono możliwe – powiedział Carlo Lambro, Prezydent New Holland Agriculture. – Rodzina TC zajmowała zawsze ważne miejsce w gamie naszych maszyn żniwnych, a obecna, wzbogacona o zaawansowane technologie generacja kombajnów pozwoli nam nadal spełniać wymagania naszych klientów.

Aby upamiętnić to ważne wydarzenie, wszystkie nowe kombajny serii TC5000 zostaną oznaczone srebrnym logo informującym o wyprodukowaniu 50-tysięcznego kombajnu. 

Historia gamy kombajnów bogata w innowacje

Pierwsze kombajny TC wyprodukowano w Centrum Doskonałości Maszyn Żniwnych w 1992 r., w belgijskim Zedelgem, co było odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na kompaktowe kombajny, godzące wydajne zbiory z nieskomplikowanymi rozwiązaniami. Już rok później, w 1993 r., firma rozpoczęła produkcję kombajnów w brazylijskiej Kurtybie, gdzie do chwili obecnej wyprodukowano ponad 30000 tych maszyn. W 1998 r. produkcja kombajnów serii TC została przeniesiona z Zedelgem do Płocka, gdzie produkuje się obecnie kombajny TC najnowszej generacji.
 
Seria TC od zawsze wyróżniała się innowacjami, które podnosiły wydajność produkcyjną tych maszyn. Spośród kluczowych osiągnięć technologicznych wymienić można wprowadzenie w 1993 r. samopoziomującego kosza sitowego. Umożliwił on znaczące zwiększenie wydajności czyszczenia kombajnów tej serii. Wersja Hillside, którą wprowadzono w 1995 r., oferuje skuteczne działanie kombajnu na stokach o nachyleniu poprzecznym i wzdłużnym, umożliwiając zbiory nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zwiększający wydajność młócenia separator rotacyjny po raz pierwszy wprowadzono do maszyn w 1996 r., a zupełnie nowa, podnosząca komfort operatora kabina doczekała się swej odsłony w 2008 r. Rok 2012 stał się zapowiedzią wprowadzenia zwiększającej wydajność technologii SCR ECOBlue™, dzięki której maszyny mogą spełniać wymogi normy Tier 4A.

Zupełnie nowa seria kombajnów TC5000 z pięcioma wytrząsaczami słomy o podwyższonym komforcie obsługi i większej wydajności

Najnowsza generacja TC5000 podnosi jeszcze bardziej reputację tej serii w zakresie niezawodności oraz wydajności zbiorów. Gama ta została opracowana pod kątem gospodarstw średniej wielkości, specjalizujących się w uprawach roli oraz hodowli inwentarza żywego na dużą skalę, a także usługodawców, oferując im niezrównany komfort pracy i nieprześcignioną wydajność.

Seria jest wyposażona w liczne, charakteryzujące się najwyższą, jakością i obsypane nagrodami funkcje, które zwiększają produktywność i wydajność roboczą. Zupełnie nowa kabina Harvest Suite™ Comfort wyznacza w tym segmencie standardy w ergonomii i wygodzie obsługi maszyny w warunkach całodziennej pracy. Technologia Opti-Fan™ pozwala przeciwdziałać skutkom grawitacji na system czyszczący, dzięki czemu straty są mniejsze, a dostarczane ziarno czystsze. System SmartSieve™ nadaje się idealnie do pracy na pofałdowanym terenie. System automatycznie zmienia kąt wyrzutu ziarna na sito i kompensuje nachylenia boczne, a jego działanie może przyczynić się do zwiększenia wydajności czyszczenia nawet o 30%. Technologia Dual Chop™ zapewnia niezwykle drobne rozdrabnianie resztek pożniwnych i idealnie nadaje się do upraw zerowych i uproszczonych.

Tekst i fot.: sxc
Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,877ObserwującyObserwuj
5,390SubskrybującySubskrybuj

Lewica proponuje 1 mld zł rocznie na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt

Lewica przygotowała projekt nowelizacji ustawy, w której proponuje aby co roku na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt przeznaczano 1 mld zł. Rolnictwo, a szczególnie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE