Jurgiel apeluje o zawieszenie wdrażania Zielonego Ładu

Europoseł Krzysztof Jurgiel wystąpił o zawieszenie dotychczasowego harmonogramu wdrożenia Europejskiego Zielonego Ładu.

Zielony Ład, koronawirus, Krzysztof Jurgiel

W specjalnym liście do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i do Premiera Mateusza Morawieckiego europoseł Krzysztof Jurgiel zwraca uwagę, że rozprzestrzeniający się wirus zmusza poszczególne państwa do radykalnych kroków, by chronić obywateli.

„Wszystko, do czego przyzwyczailiśmy się w ostatnich dekadach postępującej globalizacji i zanikania granic państwowych przestaje być oczywiste. Setki ofiar i tysiące zarażonych zmuszają władze poszczególnych państw do radykalnych kroków mających ochronić, a nawet ocalić swoich obywateli” – czytamy w liście europosła do Prezesa Rady Ministrów.

Zdaniem Jurgiela reguły i kompromisy zawarte wcześniej obecnie trzeba zawieszać. Dlatego należy ponownie przeanalizować zasady Zielonego Ładu i zawiesić jego wdrażanie.

-Zwracam się do Pana Premiera z wnioskiem o podjęcie inicjatywy w celu pilnej weryfikacji zasady Zielonego Ładu. Nie dlatego, że nie służy ona dobremu celowi, ale dlatego, że z wielu ważnych problemów, które przed nami stoją musimy wybrać najważniejsze – pisze Jurgiel.

Kosztowny Zielony Ład

Europoseł wylicza, że Zielony Ład ma kosztować setki miliardów euro.

– Spowolnienie gospodarcze w państwach Unii i kłopoty wielu branż gospodarki spowodują konieczność wdrożenia pakietów pomocowych, aby uniknąć spirali zadłużeń, fali upadków firm i rosnącego bezrobocia. W tych warunkach priorytetem UE będą działania z zakresu polityki gospodarczej i społecznej – dodał Jurgiel.

Europoseł zwrócił się z prośbą „o podjęcie stosownych kroków na forum międzynarodowym, które najlepiej zabezpieczą interesy naszych obywateli i przedsiębiorców przed skutkami koronawirusa, zawieszając dotychczasowy harmonogram wdrożenia Europejskiego Zielonego Ładu”.

oprac. Kamila Szałaj, fot. jurgiel.pl

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + twenty =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE