Jurgiel apeluje o zawieszenie wdrażania Zielonego Ładu

Europoseł Krzysztof Jurgiel wystąpił o zawieszenie dotychczasowego harmonogramu wdrożenia Europejskiego Zielonego Ładu.

Zielony Ład, koronawirus, Krzysztof Jurgiel

W specjalnym liście do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i do Premiera Mateusza Morawieckiego europoseł Krzysztof Jurgiel zwraca uwagę, że rozprzestrzeniający się wirus zmusza poszczególne państwa do radykalnych kroków, by chronić obywateli.

„Wszystko, do czego przyzwyczailiśmy się w ostatnich dekadach postępującej globalizacji i zanikania granic państwowych przestaje być oczywiste. Setki ofiar i tysiące zarażonych zmuszają władze poszczególnych państw do radykalnych kroków mających ochronić, a nawet ocalić swoich obywateli” – czytamy w liście europosła do Prezesa Rady Ministrów.

Zdaniem Jurgiela reguły i kompromisy zawarte wcześniej obecnie trzeba zawieszać. Dlatego należy ponownie przeanalizować zasady Zielonego Ładu i zawiesić jego wdrażanie.

-Zwracam się do Pana Premiera z wnioskiem o podjęcie inicjatywy w celu pilnej weryfikacji zasady Zielonego Ładu. Nie dlatego, że nie służy ona dobremu celowi, ale dlatego, że z wielu ważnych problemów, które przed nami stoją musimy wybrać najważniejsze – pisze Jurgiel.

Kosztowny Zielony Ład

Europoseł wylicza, że Zielony Ład ma kosztować setki miliardów euro.

– Spowolnienie gospodarcze w państwach Unii i kłopoty wielu branż gospodarki spowodują konieczność wdrożenia pakietów pomocowych, aby uniknąć spirali zadłużeń, fali upadków firm i rosnącego bezrobocia. W tych warunkach priorytetem UE będą działania z zakresu polityki gospodarczej i społecznej – dodał Jurgiel.

Europoseł zwrócił się z prośbą „o podjęcie stosownych kroków na forum międzynarodowym, które najlepiej zabezpieczą interesy naszych obywateli i przedsiębiorców przed skutkami koronawirusa, zawieszając dotychczasowy harmonogram wdrożenia Europejskiego Zielonego Ładu”.

oprac. Kamila Szałaj, fot. jurgiel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here