Już można składać wnioski o dopłaty. Nawet 500 euro do ha

Od 16 marca oddziały ARiMR przyjmują od rolników wnioski o dopłaty bezpośrednie. A drogą internetową można je składać od ubiegłej niedzieli – z tej możliwości skorzystało kilkadziesiąt osób.

\"rolnictwo,

 

– Nawet 500 euro dopłat bezpośrednich na hektar może dostać aktywny rolnik, który ukierunkuje swoją produkcję tak, by skorzystać ze wielu możliwości dopłat do produkcji – powiedział podczas konferencji prasowej prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross.

Prezes Agencji Andrzej Gross, przypomniał, że na wypłatę dopłat za 2015 r. zarezerwowano 3,5 mld euro. Aby sięgnąć po te pieniądze, rolnicy muszą  złożyć wnioski o poznanie takich płatności.

Prezes ARiMR przypomniał, że kto złoży swój wniosek w terminie od 15 marca do 15 maja może liczyć na otrzymanie należnych dopłat w pełnej wysokości. Kto się spóźni i dostarczy dokumenty od 16 maja do 9 czerwca będzie miał pomniejszone należne płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Prezes podkreślił również, że wnioski złożone po 9 czerwca nie będą w ogóle rozpatrywane. Szef ARiMR wyjaśnił, że poprawki i uzupełnienia do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 31 maja.

Czytaj także:

Copa-Cogeca za uproszczeniem WPR. "Ryzyko błędów wysokie"

Więcej pieniędzy, nowe rodzaje. Są zmiany w kredytach preferencyjnych

Do 305 euro za tonę mięsa. Można już składać wnioski o dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny

Wnioski można składać osobiście w biurach powiatowych ARiMR, za pośrednictwem poczty oraz korzystając z Internetu. Z tej ostatniej możliwości skorzystało już od niedzieli 15 marca do południa 16 marca 600 osób.
Podstawowa stawka płatności wraz z dopłatą za tzw. zazielenienie, która przysługuje wszystkim rolnikom, wynosi niecałe 180 euro na 1 ha.

Redakcja AgroNews, fot. K. Szałaj
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here