Kampania buraczana na finiszu

Kampania buraczana 2013/14 w grupie cukrowni Pfeifer & Langen zbliża się do końca – zakończona jest już w cukrowniach Glinojeck i Miejska Górka natomiast w Gostyniu i Środzie zakończenie nastąpi odpowiednio 10 i 12. stycznia.

Średnie plony buraków i cukru z 1ha ( z dotychczas rozliczonych dostaw ) w poszczególnych rejonach plantacyjnych są z wyjątkiem Glinojecka niższe niż w roku ubiegłym i przedstawiają się następująco:

 

\"\"

 

Bardzo często, występują duże różnice w poziomie plonów pomiędzy plantatorami uprawiających buraki w tych samych lokalizacjach, o podobnych warunkach glebowych i tym samym przebiegu pogody. Każdy plantator, którego wyniki znacznie odbiegają od średnich swojego rejonu, powinien przeanalizować swoją technologię produkcji i przy pomocy doradcy surowcowego ustalić główną przyczynę niskich plonów.

Czytaj także:
Walka o cukier trwa!
W ciągu roku cena cukru ostro spadła, a to jeszcze nie koniec!

W roku ubiegłym w wielu przypadkach była to niewłaściwa uprawa gleby szczególnie cięższych mających jednak duży potencjał plonowania. Zachęcamy do korzystania z naszego programu komputerowego LIZ-Systemy uprawy gleby

LIZ Rolnicze Doradztwo w Uprawie Buraka Cukrowego
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here