Każda świnia opuszczająca chlewnię musi mieć świadectwo zdrowia

Od 4 listopada każda świnia opuszczająca chlewnię będzie musiała mieć świadectwo zdrowia. Bez tego dokumentu producent może mieć kłopoty np. ze sprzedażą zwierząt do ubojni.

 

\"rolnictwo,
 

Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że od 4 listopada 2016 r. włącznie, wszystkie przesyłki świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej muszą być zaopatrzone w świadectwo zdrowia wystawione przez urzędowego lekarza weterynarii.

Świadectwa zdrowia są wymagane w związku z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 października 2016 r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. poz. 1770).

Świadectwo wystawi lekarz weterynarii na podstawie badania przeprowadzonego nie wcześniej niż 24 godziny przed przemieszczeniem zwierząt. Za wystawienie tego dokumentu zapłaci właściciel zwierzęcia.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/Lisa Stevens

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Suzuki pod kombajnem. Kobieta i troje dzieci w szpitalu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Piecki na terenie powiatu suwalskiego. Kombajn zderzył się z samochodem osobowym, ucierpiały cztery osoby. Kierujący kombajnem nie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,592ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE