Preparaty biologiczne w rolnictwie – dyskusja w Senacie

W Senacie odbyło się spotkanie ws. żywności. Wśród zaproszonych gości był Michał Kołodziejczak z AGROunii, który reprezentował rolników.
Kołodziejczak na konferencji w Senacie ws. żywności
Kołodziejczak na konferencji w Senacie ws. żywności
Przed rolnikami kolejne wyzwania, które stawia Unia Europejska. UE chce zmniejszyć używanie pestycydów do 2030 roku o 50 proc. W Polsce używamy ich bardzo mało w porównaniu do innych państw. 8 kg na ha – Holandia. Niemcy – ponad 4 kg/ha, Polska 2,5 kg/ha.
Dyskusja dotyczyła używania preparatów biologicznych w rolnictwie. Zdziwił nas brak obecności strony rządowej. Zaproszony był Robert Telus przewodniczący komisji rolnictwa- nie było go. Anna Gembicka także dostała zaproszenie, ale je zignorowała. Zaproszenia nie przyjęła także pani Hanna Galicz z Solidarności RI – komentuje AGROunia.
Michał Kołodziejczak zapewnił, że rolnicy w Polsce chcą się rozwijać i robią to.
Tylko, jak rozmawiać i do kogo mówić o przyszłości rolnictwa, kiedy nie ma ludzi którzy podejmują za nas decyzje? Ci ludzie nie wsłuchują się w nasz głos. Ignorują nas. Ignorują wszystkich – podsumowuje Kołodziejczak.
AGROUnia

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,953ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE