Koń uciekł z zagrody i spacerował po popularnej krajówce

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, a także mieszkanka powiatu bielskiego, poszukiwali konia, który uciekł z jednej z zagród na terenie powiatu bielskiego. Okazało się, że rumak na wiosenny spacer wybrał popularną krajówkę DK52,  wzbudzając wielkie zainteresowanie kierowców jadących tą trasą.

Koń uciekł z zagrody i spacerował po popularnej krajówce
Koń uciekł z zagrody i spacerował po popularnej krajówce

11 maja tuż po godzinie 16, oficer dyżurny kęckiego komisariatu Policji otrzymał nietypowe zgłoszenie. Kilku kierowców jadących drogą krajową numer 52, biegnącą z województwa śląskiego w stronę Kęt, poinformowało, że jezdnią idzie koń. We wskazane miejsce natychmiast ruszyli policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Poszukiwanego rumaka mundurowi odnaleźli na alei Wojska Polskiego. Znajdował się on już na poboczu  i pod opieką właścicielki.

Koń uciekł bo ktoś uszkodził ogrodzenie

W rozmowie z kobietą mundurowi ustalili, że kilkanaście minut wcześniej koń uciekł z zagrody, ponieważ ktoś uszkodził ogrodzenie. Właścicielka konia została pouczona o obowiązku zachowania nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Za zlekceważenie tego obowiązku grozi kara grzywny lub kara nagany.

Źródło i fot.: Policja w Oświęcimiu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − ten =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,142ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE