Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka EAPR ze zmienioną datą

21 Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka (European Association for Potato Research, EAPR) zmienia datę. W tym roku badacze spotkają się 2-6 listopada 2020. Konferencja ta odbywa się co trzy lata, w różnych krajach Europy od 1960 roku.

Po raz drugi odbędzie się w Polsce, w Warszawie – mieście o bogatej historii, kulturze i naukowej tradycji. Organizatorzy zapewniają, że listopadowy termin jest bezpieczny, a podczas wydarzenia zostaną zastosowane wszystkie wytyczne bezpieczeństwa sanitarnego dla kongresów i konferencji.

Polska jest krajem miłośników ziemniaków o dużym spożyciu per capita i czwartym największym producentem ziemniaka w Unii Europejskiej. Główny organizator Konferencji, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy (IHAR-PIB) jest największą polską jednostką badawczą działającą w zakresie ulepszania roślin uprawnych, biotechnologii, ochrony i doskonalenia zasobów genowych. IHAR-PIB został założony w 1951 roku, by prowadzić badania nad hodowlą i nasiennictwem głównych roślin uprawnych, wśród których ziemniak zajmuje poczesne miejsce.

Cel konferencji

Program konferencji jest niezwykle inspirujący, a co najważniejsze pozwoli zgromadzić szerokie i zróżnicowane grono uczestników z całego świata. Celem konferencji jest poruszenie wszystkich istotnych tematów związanych z ziemniakiem od badań podstawowych i stosowanych, hodowli, doradztwa i aplikacji nowych technologii, do aspektów technicznych i ekonomicznych produkcji, przechowywania i przetwórstwa ziemniaka. Mamy nadzieję, że podczas Konferencji naukowcy znajdą odpowiedzi na wiele nurtujących pytań oraz postawią nowe wyzwania, zaś przedstawiciele przemysłu zapoznają się z najnowszymi naukowymi odkryciami. Organizatorzy konferencji pragną, aby to wydarzenie stało się platformą do wymiany idei oraz inspirowało do tworzenia nowych projektów i szerzyło współprace między przedstawicielami wielu dziedzin badawczych.

Ważną datą do zapamiętania dla wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji jest 31 lipca 2020 r., na kiedy to organizatorzy przewidzieli ostateczny termin zgłaszania abstraktów. Można je zgłaszać na stronie https://eapr2020.pl/gb/, a wszelkie pojawiające się pytania najlepiej kierować bezpośrednio na adres mailowy: eapr2020@targi.krakow.pl

Konferencja odbędzie się w Hilton Warsaw Hotel And Convention Centre, w samym sercu miasta, z doskonałym dostępem do środków transportu, jak również do licznych atrakcji turystycznych, muzeów i Starego Miasta. W ramach Konferencji będą miały miejsce wydarzenia towarzyskie i wycieczki, wszystko po to aby zapoznać uczestników z warszawską kulturą i sztuką.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Masz las? Złóż wniosek o wsparcie

Trwa nabór wniosków o wsparcie na inwestycje w lasach prywatnych. Dokumenty można składać w biurach powiatowych ARiMR osobiście, wysyłać przez platformę ePUAP lub rejestrowaną...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE