Advertisement

Konkurs „Rolnik – Farmer Roku” rozstrzygnięty!

18 lutego br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Rolnik – Farmer Roku”. Kapituła konkursu wyłoniła ośmiu laureatów w pięciu kategoriach. Zwycięzcy otrzymali tytuł „Rolnika – Farmera Roku” i statuetkę „Złotego Jabłka”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Polski Klub Rolnik-Farmer Roku”.

Konkurs „Rolnik – Farmer Roku” rozstrzygnięty
Konkurs „Rolnik – Farmer Roku” rozstrzygnięty

Po raz pierwszy w tym roku sponsorem głównym konkursu została firma Chemirol – lider w doradztwie i dystrybucji środków do produkcji rolnej.  

Rafał Sobieszczański, Chemirol

W gali uczestniczyli m.in.: Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP, wicepremier i minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk, Jacek Malicki, zastępca dyrektora generalnego KOWR,  Anna Wenda-Piesik z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz parlamentarzyści i szefowie instytucji rolnych.

Konkurs „Rolnik – Farmer Roku” rozstrzygnięty
Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP

Prezydenta Andrzeja Dudę podczas gali reprezentował Jan Krzysztof Ardanowski, który w imieniu Głowy Państwa wręczył laureatom listy gratulacyjne:Konkurs docenia ludzi, którzy nie narzekają, tylko chcą być kowalem własnego losu. Stawiają na nowoczesność, na rozwój, na nowe technologie, na innowacyjność, czyli to wszystko co jest absolutnie niezbędne w polskim rolnictwie byśmy przetrwali kryzysy, które się pojawiają” – podkreśla przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP

Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Rangę konkursu podkreślił wicepremier i minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk: „To jest inicjatywa, która promuje rolników zaradnych, którzy mają inicjatywę, którzy próbują w pozytywny sposób rozwiązywać swoje problemy. Nic tak nie zachęca jak dobry przykład . Nagrodzeni dziś rolnicy to doskonały przykład dla innych, że mimo niesprzyjających czasem warunków można odnieść sukces”.

Jacek Malicki, zastępca dyrektora generalnego KOWR
Jacek Malicki, zastępca dyrektora generalnego KOWR

W obecnej edycji konkursu wpłynęło ponad 240 zgłoszeń do tytułu Rolnik – Farmer Roku. Wyłoniono 28 laureatów i 8 finalistów w następujących kategoriach konkursowych: przedsiębiorstwa rolnicze, działy specjalne produkcji rolnej, gospodarstwa rodzinne o alternatywnych źródłach dochodu,  gospodarstwa rodzinne – produkcja wielokierunkowa, gospodarstwa rodzinne – hodowla bydła, gospodarstwa rodzinne – hodowla trzody chlewnej, gospodarstwa rodzinne – produkcja roślinna, ogrodnictwo i szkółkarstwo.

Teresa Kucharska, przewodnicząca kapituły konkursowej konkursu Rolnik – Farmer Roku

„Cieszy nas fakt, że do naszego grona dołączają kolejni najlepsi rolnicy w kraju. W rolnictwie nadal nie brakuje ludzi przedsiębiorczych, aktywnych i otwartych na zmiany. Finaliści konkursu to rolnicy, którzy odnoszą sukcesy nie tylko w produkcji i modernizacji gospodarstw, ale także w handlu na rynkach światowych” – podkreśla Maciej Mularski, prezes Stowarzyszenia „Polski Klub Rolnik-Farmer Roku”.

Konkurs „Rolnik – Farmer Roku” rozstrzygnięty
Konkurs „Rolnik – Farmer Roku” rozstrzygnięty

Celem konkursu „Rolnik – Farmer Roku” jest promowanie nowoczesnego rolnictwa i tych producentów rolnych, którzy dzięki pomysłowości i inicjatywie potrafią dostosować swój warsztat pracy do zmieniającego się rynku i nowych realiów, w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Potwierdzeniem wysokiej rangi konkursu jest coraz większa liczba uczestników ubiegających się o zwycięstwo.

Tekst i fot. Marta Nowak-Woźnica

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Podsumowanie ostatnich wydarzeń w rolnictwie i agrobiznesie

Kolejne już podsumowanie ostatnich wydarzeń w rolnictwie i agrobiznesie (16-20.05.2022) przygotowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Nabór na pomoc suszową nie ruszył! Zapowiadany przez Rząd nabór...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE