Konkursy promujące rolnictwo ekologiczne – rozstrzygnięte

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podsumowało trzy konkursy dedykowane rolnictwu ekologicznemu: Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne, Konkurs na najlepszego doradcę w zakresie rolnictwa ekologicznego, Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym.
Konkursy promujące rolnictwo ekologiczne – rozstrzygnięte Fot. MRIRW

Te konkursy mają jeden wspólny cel – promocję rolnictwa ekologicznego – podkreślił sekretarz stanu Ryszard Bartosik.

Wiceminister zwrócił uwagę, że rozwój rolnictwa ekologicznego stanowi jeden z ważniejszych priorytetów, dlatego też projekt Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) oraz Ramowy Plan Działań dla Żywności i Rolnictwa Ekologicznego w Polsce na lata 2021-2027 zawiera wiele interwencji oraz działań, które będą wspierały rozwój rolnictwa ekologicznego, przetwórstwa oraz rynku żywności ekologicznej w Polsce.

– Szanowni Państwo Laureaci tak wiele wnosicie w rozwój rolnictwa ekologicznego. To Wy troszczycie się o zdrowy styl życia i prowadzicie swoje gospodarstwa w taki sposób, który jest przyjazny dla środowiska naturalnego – stwierdził sekretarz stanu Ryszard Bartosik.

Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne został zorganizowany już po raz 14. Po raz drugi zaś zorganizowany został konkurs na najlepszego doradcę w zakresie rolnictwa ekologicznego.

W tym roku swój debiut miał ostatni z konkursów – test wiedzy o rolnictwie ekologicznym, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół rolniczych.

Jak podkreślił dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego (CDR) w Brwinowie Ireneusz Drozdowski, zainteresowanie uczniów daje nadzieję, że rolnictwo ekologiczne będzie się dalej rozwijało, że będą rolnicy zainteresowani tym typem rolnictwa.

Rolnik ekologiczny to rolnik, którego cechuje chęć ciągłego doskonalenia się, uczenia. To jest styl życia całej rodziny, która zajmuje się tym tematem – dodał dyrektor.

Źródło i fot.: MRIRW

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics