KOWR uruchamia pożyczki dla rolników

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa uruchamia pożyczki dla rolników ze środków Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Obecnie to najtańszy model finansowy dla rolników indywidualnych – poinformowali na wczorajszej konferencji prasowej minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i dyrektor KOWR Piotr Serafin.

pożyczki dla rolników, KOWR, ministerstwo rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, Piotr Serafin

Pożyczki dla rolników: nawet pół mln zł

– Proponowane rolnikom pożyczki będą udzielane w maksymalnej wysokości do 500 tysięcy złotych na 6 lat z możliwością przedłużenia do lat 10 – poinformował Serafin, zwracając jednocześnie uwagę, że jest to jedno z głównych zadań kierowanej przez niego instytucji.

Beneficjentami programu mogą być rolnicy prowadzący gospodarstwa rodzinne, takie w których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha. Jednocześnie gospodarstwa te realizują działania rozwojowe, innowacyjne w zakresie np. produkcji, hodowli czy przetwórstwa.

Preferencyjne oprocentowanie będzie na poziomie 2,85% w skali roku. Maksymalna kwota pożyczki dla rolników nie może przekraczać 80 proc. kosztów inwestycji. Zgodnie z Planem Finansowym KOWR na rok 2018 przeznaczono na ten cel 10 mln złotych.

Wnioski będą przyjmowały ośrodki terenowe KOWR.

Redakcja AgroNews, na podst. KOWR, MRiRW, fot. KOWR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here