Kryminalni z Głubczyc odnaleźli skradziony ciągnik

Jeden dzień wystarczył głubczyckim kryminalnym, by odzyskać skradziony traktor. Podejrzani zdążyli ukryć pojazd w sąsiednim powiecie. Z pojazdu zostały już usunięte elementy charakterystyczne, by trudniej było namierzyć ciągnik. To jednak nie przeszkodziło policjantom w identyfikacji. W związku z kradzieżą zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Kryminalni z Głubczyc odnaleźli skradziony ciągnik
Kryminalni z Głubczyc odnaleźli skradziony ciągnik  Fot.: KPP Głubczyce

W poniedziałek rano 18 października, dyżurny głubczyckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego z terenu jednej z firm znajdujących się na terenie miasta. Na miejsce pojechali kryminalni, którzy zebrali i zabezpieczyli ślady oraz monitoring. Straty wycenione przez poszkodowanego opiewały na blisko 20 tys. złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, wpadli na trop dwóch podejrzanych mężczyzn w wieku 23 i 33 lat już następnego dnia. Ustalili, gdzie zamieszkują podejrzani i pojechali pod wytypowane adresy. Podczas zatrzymania mężczyźni byli zaskoczeni widokiem policjantów. Po przesłuchaniu przyznali się do winy i wskazali miejsce, gdzie ukryty został skradziony ciągnik. Okazało się, że był schowany na terenie jednej z posesji w powicie prudnickim. Z ciągnika były już usunięte elementy charakterystyczne dla pojazdu. To nie przeszkodziło jednak policjantom w identyfikacji.

Traktor został już zwrócony właścicielowi. Podejrzanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło i fot.: KPP Głubczyce

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + 1 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,894ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Pomoc dla producentów trzody chlewnej

Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłącznie do 5000 prosiąt (czyli dla 500 loch). – To...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE