Kubota świętuje rok innowacji w Europejskim Centrum Innowacji

Otwarte w lipcu 2019 roku Europejskie Centrum Innowacji Kubota (ICE) funkcjonuje już od ponad roku, będąc owocem decyzji koncernu Kubota Corporation o otwarciu takich placówek w Japonii i w Europie w celu stworzenia nowych działań biznesowych, produktów i usług.

Centrum Innowacji rozpoczęło swoją działalność poprzez nawiązanie współpracy z partnerami zewnętrznymi w dziedzinie ICT, sztucznej inteligencji i innych zaawansowanych technlogii, przyśpieszając tworzenie nowych pól aktywności dla koncernu. ICE zostało zlokalizowane blisko europejskiej siedziby głównej Kubota w Nieuw-Vennep, w Niderlandach, a Centrum przewodzi Pan Peter van der Vlugt jako Dyrektor Zarządzający / Dyrektorem Generalnym ds. Technologii.

Peter van der Vlugt, Dyrektor Zarządzający / Dyrektor Generalny ds. Technologii w Europejskim Centrum Innowacji Kubota

“Ten pierwszy rok stanowił niezwykle ekscytującą podróż, która zaczęła się zupełnie od zera. Zawsze czuję w sobie ten pęd ku innowacyjności i chcę promować nowe pomysły i możliwości. Dzięki ICE naprawdę przyspieszamy wejście firmy Kubota w nowe obszary biznesowe! Ten pierwszy rok upłynął w mgnieniu oka, a dzięki naszemu wspaniałemu zespołowi osiągnęliśmy już tak wiele w ciągu zaledwie jednego roku”.

Peter van der Vlugt, który został mianowany Dyrektorem Generalnym / Dyrektorem Generalnym ds. Technologii ICE, wcześniej pracował w Kverneland Group Mechatronics, gdzie był odpowiedzialny za identyfikację i śledzenie trendów technologicznych oraz zarządzanie Programem Smart Farming. Jego kariera w Kverneland Group trwa już 24 lata. Oprócz tego Peter van der Vlugt udziela się w kwestiach w standardów międzynarodowych,  przemysłu rolniczego, patentów, badań międzynarodowych oraz projektów wsparcia.  Ponadto piastuje on funkcję prezesa Fundacji AEF (elektroniki przemysłu rolniczego). Do końca 2019 r. Peter prowadził program Smart Farming.

“Jest wiele kamieni milowych, z których jestem już dumny. Mam na myśli w szczególności: zakończenie kompletowania naszego zespołu ICE w styczniu tego roku, przejęcie przez Kubota roli głównego członka AEF od Kverneland Group, współpracę z Aurea Imaging, współpracę z WUR i otwarcie naszego nowego biura w kampusie WUR, przygotowanie naszej wizji strategicznej i przekazanie jej do Centrali Kubota, a wreszcie naszą inwestycję w firmę Trapview.  Odwiedził nas także Sigrid Kaag – holenderski minister handlu zagranicznego i współpracy rozwojowej, Jestem pewien, że wkrótce nadejdą kolejne kamienie milowe i czekamy na nie z niecierpliwością”, mówi pan van der Vlugt.

Sigrid Kaag – holenderski minister handlu zagranicznego i współpracy rozwojowej – podczas wizyty w nowym biurze Plus Ultra-2 mieszczącym się w kampusie Wageningen University & Research, Niderlandy

Pierwszym priorytetem ICE po utworzeniu było stworzenie sprawnego procesu zarządzania innowacją w celu generowania nowych koncepcji, które mogą zapewnić wartość dodaną dla istniejących produktów i rynków. Odbywa się to poprzez badanie możliwości technicznych, a także potrzeb klientów na konkretnych rynkach. Nie mniej ważny jest wkład wiedzy wewnętrznej. Po stronie narzędzi towarzyszących nastąpiła ścisła współpraca z Kverneland Group.

Wysiłek zespołowy i dynamika grupy

“Zacząłem na własną rękę w 2019, prawie jak “jednoosobowy startup” w dużym przedsiębiorstwie. Wkrótce otrzymałem pomoc od japońskiego kolegi, z którym zacząłem wspólnie zakładać nasze biuro i określać profile pracowników niezbędnych dla naszego zespołu. Dzięki dużemu wsparciu naszego zespołu Kubota Talent Acquisition, udało nam się zatrudnić wypełnić wszystkie niezbędne wakaty w ciągu 5 miesięcy i uzupełnić nasz zespół o nowe koleżanki i nowych kolegów reprezentujących ponad 7 różnych narodowości. Dynamika zespołu jest tak dobra, że z wielkim zaangażowaniem wspólnie posuwamy się naprzód”.

Max Bouten, inżynier w Europejskim Centrum Innowacji Kubota, który niedawno dołączył do zespołu w Nieuw-Vennep

 Na pytanie dotyczące motywacji i tego, z czego jest najbardziej dumny, Peter van der Vlugt odpowiada:

“Moją motywacją zawsze było inspirowanie rozwoju dzięki przełomowym rozwiązaniom i nowym pomysłom na produkty i usługi. Dokładnie na tym polegają nasze zadania i przy tak wspaniałym zespole pracujemy nad otwartymi innowacjami, współpracując z firmami rozpoczynającymi działalność i partnerami technologicznymi. Jednocześnie mamy pełne wsparcie Centrali, aby dokonywać rzeczywistych inwestycji w takie firmy”.

Wiodąca innowacja w wymagającym roku

“Pandemia koronawirusa oczywiście wpłynęła na naszą pracę, ponieważ wcześniej dużo podróżowaliśmy. W końcu pracę ze startupami, badanie rynków, wywiady z klientami najlepiej prowadzi się twarzą w twarz. Mimo wszystko cały czas udaje nam się pracować praktycznie na pełnych obrotach, rozmawiając z klientami i firmami  zdalnie i starając się robić to najlepiej jak potrafimy za pomocą telekonferencji.

COVID-19 miał również wielki wpływ na moich współpracowników, z których część właśnie przeprowadziła się do Holandii. Wyobraźcie sobie, jak czuli się oni w nowym kraju, gdy zaczął się lockdown! Ale utrzymywaliśmy bliskie relacje, często się komunikując i dbając o wzajemne zaangażowanie, a także oczywiście koncentrując się na tym, by nasza praca była wykonywana w najlepszy możliwy sposób. To utrzymało dobre tempo pracy całego zespołu!”

ICE utworzyło również niedawno biuro na uczelni Wageningen University & Research (WUR), aby współpracować z jednostkami naukowymi i start-upami tam działającymi. WUR jest wiodącym uniwersytetem na świecie w kwestii badań nad żywnością i jej produkcją, a także w dziedzinie zdrowia oraz środowiska i warunków życia.

Sprzedaż przyczep rolniczych w październiku

Fakty o Europejskim Centrum Innowacji

Utworzenie:

  • 1 lipca 2019, Nieuw-Vennep, Niderlandy
  • Dyrektor Zarządzający / Dyrektor Generalny ds. Technologii: Peter van der Vlugt

Przyczyny powstania:

o Konieczość szybkiego reagowania na globalizację biznesu, zmieniające się potrzeby klientów i zmiany na rynku

o Reakcja na rosnącą świadomość społeczną w zakresie “żywności, wody i środowiska naturalnego”, zmian klimatu, starzenia się rolników itp.

o Badanie nowych wartości biznesowych i rozwiązań systemowych wykorzystujących Connectivity, Digitalization, AI i Robotization.

o Regionalne potrzeby będą się różnić, dlatego powstają regionalne centra innowacji (Japonia, Europa, a wkrótce także Ameryka Północna).

Otwarte innowacje:

o Wspieranie Otwartej Innowacji, przyspieszanie tworzenia nowych przedsiębiorstw, produktów i usług

o Zwiadowca i współpracownik, Startupy, Partnerzy Techniczni, Uniwersytety i Instytuty Badawcze

Uzasadnienie:

  • Konieczość szybkiego reagowania na globalizację biznesu, zmieniające się potrzeby klientów i zmiany na rynku
  • Reakcja na rosnącą świadomość społeczną w zakresie “żywności, wody i środowiska naturalnego”, zmian klimatu, starzenia się rolników itp.
  • Badanie nowych wartości biznesowych i rozwiązań systemowych wykorzystujących zjawiska kompatybilności, digitalizacji, sztucznej inteligencji i robotyzacji.

Regionalne potrzeby będą się różnić, dlatego powstają regionalne centra innowacji (Japonia, Europa, a wkrótce także Ameryka Północna).

Otwarte innowacje:

  • Wspieranie otwartych innowacji, przyspieszanie tworzenia nowych przedsiębiorstw, produktów i usług
  • Znajdowanie i współpraca ze startupami, partnerami technicznymi, uniwersytetami i instytutami badawczymi

Źródło: KUBOTA

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 3 =

Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,164FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,357ObserwującyObserwuj
5,850SubskrybującySubskrybuj

Ubój z konieczności zwierząt gospodarskich poza rzeźnią

Bywają sytuacje gdy zdrowe zwierzę np. świnia, owca, krowa czy koń złamie kończynę lub ulegnie innemu wypadkowi, który uniemożliwia mu naturalne poruszanie się. Przy...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE