Kukurydza 2021 – Syngenta zaprasza na Pola Klasy S

Jak co roku wraz z końcem lata Syngenta zaprasza na spotkania w ramach Pól Klasy S Kukurydza. W tym roku firma zachęca do odwiedzenia swoich poletek w trzech lokalizacjach: 18. września w Czarnocinie w województwie łódzkim, 23. września w Winnej Górze w województwie wielkopolskim, a 14. października w Polwicy w województwie dolnośląskim.

Kukurydza 2021 - Syngenta zaprasza Pola Klasy S
Kukurydza 2021 – Syngenta zaprasza Pola Klasy S

Start sezonu 2022!

Spotkania w ramach Pól Klasy S Kukurydza to okazja do zapoznania się z tegoroczną ofertą kukurydzy firmy Syngenta, w tym z wieloma nowościami, a także zaleceniami dotyczącymi ochrony kukurydzy. Tradycyjnie do dyspozycji odwiedzających będą eksperci firmy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i prognozami na przyszłość. Nie zabraknie również atrakcji – Syngenta zaprezentuje nowe, ciekawe projekty, których w nadchodzącym sezonie nie będzie brakowało. Co więcej, dla wszystkich uczestników spotkań firma przygotowała specjalną ofertę promocyjną.

Pełne ekscytujących nowości portfolio

Syngenta stawia na wysokie plonowanie oraz bardzo dobrą zdrowotność odmian. W nadchodzącym sezonie oprócz znanych i cenionych odmian, takich jak SY Talisman, znajdą się także nowości, które już część z klientów miała okazję wypróbować w swoich gospodarstwach.

Wśród odmian kukurydzy na kiszonkę firma przedstawi trzy świetne odmiany: SY Amfora, SY Feronia i SY Nomad, charakteryzujące się bardzo wysoką zawartością skrobi, a także najwyższymi wskaźnikami strawności. Klienci zainteresowani uprawą kukurydzy na ziarno w nadchodzącym sezonie również znajdą coś dla siebie. Odmiany z tegorocznej oferty charakteryzuje mocny system korzeniowy, stabilność łodyg, a także bardzo dobry profil zdrowotności kolb. Cechy te gwarantują stabilność zarówno na wczesnym, jak i późnym etapie wegetacji, zapewniają również większą szansę zbioru odmiany stojącej nawet po wystąpieniu silnych jesiennych wiatrów. W ofercie znajdą się także odmiany z programu hodowli Artesian™, a zatem zapewniające stabilność plonu nawet w trudnych warunkach.

Nowość w kukurydzy na kiszonkę – projekt MaxiMaize wystartował!

Firma Syngenta wiosną tego roku wystartowała z innowacyjnym projektem pod nazwą MaxiMaize. Jest to specjalnie wyselekcjonowana mieszanka trzech topowych odmian kukurydzy, które gwarantują maksymalny plon, maksymalną jakość oraz maksymalną stabilność plonowania. Wybrane odmiany nieprzypadkowo znalazły się w jednym worku, wszystkie z nich bowiem pochodzą z grupy Powercell™, czyli programu hodowli odmian o bardzo wysokiej zawartości energii oraz strawności.

Nowe projekty na miarę nowych wyzwań

Ze względu na zmieniające się i niepewne warunki pogodowe, Syngenta chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających rolników. Dlatego w tym sezonie startuje z ofertą AgriClime – programem dla tych producentów rolnych, którzy chcą otoczyć swoje uprawy szczególną ochroną nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Program AgriClime to wsparcie bez dodatkowych kosztów, umożliwiające monitorowanie pogody. W przypadku wystąpienia określonych niekorzystnych warunków możliwe jest uzyskanie rabatu i tym samym odzyskanie części kosztów poniesionych na materiał siewny. AgriClime to innowacja na polskim rynku umożliwiająca inwestycję w wyższe plony, niezależnie od warunków pogodowych.

W sezonie 2021/2022 Syngenta przygotowała jeszcze jedną nowość. Jest nią narzędzie Seed Selector, służące do tworzenia spersonalizowanych rekomendacji dotyczących nasion kukurydzy. Seed Selector pomaga dokonać wyboru właściwych odmian unikalnych dla każdego pola, a także skonstruować indywidualny plan siewu kukurydzy. Na podstawie rekomendacji opartych na ponad 220 000 pomiarów z 11 000 pól doświadczalnych narzędzie dokonuje dogłębnej analizy sytuacji na polach tak, aby wydobyć maksymalny potencjał z uprawianych odmian.

Źródło: Syngenta

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics