Kupujesz podróbki? Płacisz dwa razy

O tym, dlaczego NIE warto kupować i stosować podrobionych środków ochrony roślin, opowiada Rolnik Jan w swoim nowym filmie. Rolniku, obejrzyj film i sprawdź, czym ryzykujesz!

 

 

Utrata plonów

Podrobione środki ochrony roślin zawierają nieprzebadane substancje o nieznanym wpływie na rośliny. Mogą nie zadziałać albo zniszczyć cały plon. To nie koniec problemów – za szkody spowodowane używaniem podrobionych środków nikt nie zwróci pieniędzy.

Utrata dotacji

RYZYKUJESZ UTRATĄ DOTACJI UNIJNYCH! Stosowanie nielegalnych środków jest niezgodne z prawem. Nieprawidłowości łatwo ustalić podczas wyrywkowej kontroli, a to oznacza znaczne obniżenie, a nawet utratę dotacji unijnych i certyfikatów.

Utrata odbiorców

Dla przetwórców i producentów żywności liczy się jakość. Czy możesz pozwolić sobie na ryzyko skażenia swoich plonów?

Utrata zdrowia i skażenie środowiska

Nielegalne pestycydy zawierają nieznane lub zakazane substancje chemiczne, które mogą trwale zanieczyścić wodę i glebę, a tym samym zaszkodzić Tobie i Twojemu otoczeniu. Ryzyko jest niewspółmierne do oszczędności zakupu tańszego, nielegalnego środka.

Tylko oryginalne środki ochrony roślin gwarantują bezpieczeństwo upraw. Kupuj środki ochrony roślin zarejestrowane w Polsce, z etykietą w języku polskim przytwierdzoną do opakowania, w  zarejestrowanych punktach sprzedaży. Przy ich zakupie żądaj dowodu zakupu, a opakowania po zużytych środkach oddaj do punktu sprzedaży.

Zapamiętaj! Kto taniej płaci – płaci dwa razy!

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here