Mamy 35,1 mld zł – KE zatwierdziła pomoc dla Polski!

Wiceszefowa KE Margrethe Vestager potwierdziła, że Polska otrzyma wsparcie w kwocie 35,1 mld zł (ok. 7,8 mld euro), aby ratować gospodarkę dotkniętą pandemią koronawirusa. 

Jak czytamy w tygodniku “Do Rzeczy” 11 programów, które uruchamia KE ma pomóc osobą prowadzącym działalność na własny rachunek w zaspokajaniu ich bezpośrednich potrzeb w zakresie płynności, zmniejszając w ten sposób ich obciążenia finansowe w obecnym kryzysie. Pomoże to przedsiębiorstwom zminimalizować straty ekonomiczne związane z kryzysem wywołanym przez koronawirusa i utrzymać miejsca pracy – powiedziała wiceszefowa KE Margrethe Vestager.

Szerokie wsparcie dla przedsiębiorców

Wsparcie polegać będzie  m.in. na udzieleniu dotacji bezpośrednich, ulg w płatnościach, zaliczek zwrotnych oraz odroczeń płatności podatków.

Skorzystać z pomocy będą mogły mikroprzedsiębiorstwa, działalności jednoosobowe,  małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże przedsiębiorstwa borykające się z trudnościami gospodarczymi i niedoborem płynności w następstwie pandemii wywołanej przez koronawirusa.

Ile pieniędzy z UE na rozwój polskiej wsi w latach 2021-2027?

Ze wsparcia może skorzystać  ok. 2,5 mln przedsiębiorstw, w tym 2 mln osób prowadzących działalność na własny rachunek. Programy te mają zapewnić przedsiębiorstwom szczególnie dotkniętym skutkami pandemii dostateczną płynność, która pozwoli im zaspokoić pilne potrzeby kapitałowe i inwestycyjne. Umożliwi im to kontynuowanie działalności, rozpoczęcie inwestycji i utrzymanie zatrudnienia – czytamy na dorzeczy.pl

Oprac. Marta Nowak-Woźnica na podstawie dorzeczy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here