Marka New Holland powiększa rodzinę ciągników T6 o kolejny, unikalny model

New Holland Agriculture poszerza swoją renomowaną serię wszechstronnych ciągników T6 o nowy, 6-cylindrowy model -T6.160 Dynamic Command™.

Ten wyjątkowy ciągnik łączy w sobie renomowany 6-cylindrowy silnik NEF z ekskluzywną technologią podwójnego sprzęgła i bezstopniową przekładnią pozwalając zwiększyć efektywność i wydajność.Wyróżniają go kompaktowe gabaryty, 2,6-metrowy rozstaw kół oraz dopuszczalna masa całkowita wynosząca 10,5 t.

Benjamin Davies, menadżer ds. marketingu ciągników serii T6 na rynku globalnym, wyjaśnia: „New Holland szczyci się chlubną tradycją w tym segmencie już od ponad 30 lat, gdy wprowadziliśmy do sprzedaży pierwszy kompaktowy ciągnik z 6-cylindrowym silnikiem -model 7810. Był to ciągnik pod każdym względem przełomowy, a nowy model T6.160 Dynamic Command nawiązuje do tej tradycji, będąc 6-cylindrową maszyną o kompaktowych wymiarach i niskiej mocy z silnikiem spełniającym wymogi normy Stage V i rozwiązaniami technicznymi zapewniającymi efektywność pracy”.

Obecnie seria ciągników T6 obejmuje dwa sześciocylindrowe modele z przekładnią Dynamic Command: znany już model T6.180 o mocy 145 KM i nowy T6.160 o mocy 135 KM, będący jedynym na rynku kompaktowym ciągnikiem z 6-cylindrowym silnikiem o mocy znamionowej poniżej 140 KM.

ChristelDiebolt, menadżer ds. marketingu produktu na rynku europejskim, dodaje: „T6.160 Dynamic Command posiada wszystkie zalety ekskluzywnej technologii podwójnego sprzęgła, która swoją premierę miała w latach ‘80 ubiegłego wieku w sporcie motorowym i przynosiła zwycięstwa na torze dzięki szybszej zmianie biegów. Klienci docenią pełną moc bez strat momentu obrotowego przy zmianie biegów i minimalne zużycie paliwa”.

T6.160 Dynamic Command będzie dostępny w drugiej połowie 2021 roku

Mistrzowskie połączenie: renomowany 6-cylindrowy silnik firmy FPT i ekskluzywna technologia podwójnego sprzęgła marki New Holland.

Model T60.160 Dynamic Command posiada renomowany, mocny 6-cylindrowy silnik NEF o pojemności 6,7 l, który rozwija moc znamionową 135 KM i zapewnia dużą siłą pociągową, stabilną pracę silnika przy zmianach obciążenia i skuteczne hamowanie silnikiem przy jeździe z górki i podczas transportu.

Nowy model T6 jest wyposażony w ekskluzywną przekładnię 24×24 Dynamic Command, opracowaną we własnym zakresie przez markę New Holland. Innowacyjna konstrukcja z 8-stopniową zmianą biegów za pomocą przycisku przy użyciu technologii podwójnego sprzęgła i automatyczną zmianą 3 zakresów za pomocą przycisku zapewnia zawsze najlepszy bieg do wykonywanego zadania. Zaprojektowane pod kątem szybkiej zmiany biegów sprzęgła w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów zapewniają zawsze idealne przełożenie i ograniczają konieczność ingerencji ze strony operatora. Przekłada się to na wysoką wydajność i ograniczenie zmęczenia operatora.

Silnik NEF spełnia wymogi normy emisji spalin Stage V dzięki bezobsługowemu i wysoko wydajnemu układowi neutralizacji spalin SCR. W połączeniu z przekładnią Dynamic Command silnik podnosi poprzeczkę w zakresie sprawności i pozwala zredukować zużycie paliwa nawet o 9%.

Automatyzacja i ergonomia gwarantują płynną wydajność

Szereg automatycznych funkcji umożliwia wydajną pracę przez cały dzień. Wśród nich należy wymienić oferowany ekskluzywnie przez markę New Holland system regulacji prędkości jazdy II(GSM II), który został stworzony z myślą o zwiększeniu wydajności ciągnika poprzez automatyczne utrzymywanie ustawionej przez operatora prędkości docelowej przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa. Inną funkcją zwiększającą wydajność jest inteligentne przełączanie zakresów, które zapewnia wybór właściwego biegu przy zmianie zakresu przy pominięciu biegów w zakresach, które zachodzą na siebie, dzięki czemu osiąga się szybkie przyśpieszenie i sekwencyjny wybór przełożenia.

Sprzedaż nowych ciągników spada

Ciągnik T6.160 Dynamic Command jest wyposażony również w wyróżniony nagrodą podłokietnik sterowania marki New Holland SideWinderTMII ze zintegrowanym monitorem z kolorowym ekranem dotykowym o dużej przekątnej IntelliViewTMIV oraz wielofunkcyjną dźwignią sterowania CommandGripTM, co przekłada się na najwyższy poziom komfortu i łatwości obsługi.Zaawansowane funkcjonalności komunikacyjne przenoszą wydajność i efektywność na nowy poziom.

Zastosowana w ciągniku T6.160 Dynamic Command technologia telematyki zapewnia rolnikowi stałą łączność z ciągnikiem za pomocą MyPLM™ Connect. Za pomocą prostego, opartego na tablecie interfejsu może on wysyłać i odbierać informacje w czasie rzeczywistym. Może on zarządzać swoją flotą maszyny i gospodarstwem z jednego miejsca, przesyłając swoje dane agronomiczne na platformę Farm Tab, dostępnego bezpłatnie na portalu MYPLM Connect. Platforma znajduje się na portalu MYNH, na którym można rejestrować maszyny, odbierać informacje i materiały o produktach oraz prosić o wsparcie w razie potrzeby.

Źródło: New Holland

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,166FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,356ObserwującyObserwuj
5,850SubskrybującySubskrybuj

Potwierdzono kolejne 3 przypadki wścieklizny u lisów

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu trzech przypadków wścieklizny u lisów. Nowe przypadki stwierdzono na podstawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych z PIWet-PIB w Puławach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE