Martwe zwierzęta w gospodarstwie 76-latka

Pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami łęczyńscy policjanci zatrzymali 76-letniego mieszkańca gminy Cyców. Na terenie jego posesji funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami instytucji ujawnili dwa martwe cielaki oraz krowę.

Zwierzęta zostaną przewiezione do Zakładu Weterynarii i Patomorfologii Sądowej celem przeprowadzenia sekcji. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt przestępstwo znęcania się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Martwe zwierzęta w gospodarstwie 76-latka
Martwe zwierzęta w gospodarstwie 76-latka Fot. Policja Lubelska

W czwartek łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani przez przedstawiciela Stowarzyszenia ,,Milejów dla Zwierząt”, że na terenie jednej z posesji w gminie Cyców znajdują się wychudzone i padłe zwierzęta.

Dwa martwe cielaki przywiązane linami do ściany

Na miejsce pojechali policjanci. Na terenie posesji funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Milejów dla Zwierząt, lekarza weterynarii oraz Urzędu Gminy w Cycowie ujawnili znajdujące się w oborze dwa martwe cielaki przywiązane linami do ściany. Pomieszczenie to nie posiadało drzwi ani okien. Na podłodze była wymieszana słoma z błotem i odchodami. Nie było tam pożywienia dla zwierząt czy świeżej słomy. Prowadząc oględziny gospodarstwa okazało się, że na zewnątrz budynku leżała martwa krowa przykryta sianem. Ponadto na polu znajdowały się żywe dwa dorosłe osobniki bydła i jedno ciele” relacjonuje aspirant Magdalena Krasna.

Właścicielem zwierząt okazał się 76-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Decyzją prokuratora padłe zwierzęta zostaną przekazane do Zakładu Weterynarii i Patomorfologii Sądowej w Lublinie, zaś żywe trafią pod opiekę jednego z gospodarstw rolnych w Cycowie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot. Policja Lubelska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here