Minister Ardanowski spotka się z rolnikami w Grabicy

24 stycznia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotka się z rolnikami z woj. łódzkiego, opolskiego i wielkopolskiego – poinformował na Facebooku Janusz Terka, członek zarządu powiatowego “Solidarności” RI.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ma przyjechać do Grabicy, w powiecie piotrkowskim (woj. łódzkie) na rozmowy z rolnikami. Spotkanie ma się odbyć 24 stycznia o godz. 14.00. Taką informację przekazał producentom trzody chlewnej Robert Telus, poseł PiS i wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa.

Poseł Telus rozmawiał z rolnikami 8 stycznia podczas spotkania zorganizowanego przez zarząd powiatowy „Solidarności” RI w miejscowości Papieże (woj. łódzkie). W rozmowach wzięło udział ok. 200 producentów świń z woj. łódzkiego, opolskiego, a także z Wielkopolski. Część z nich uczestniczyła w niedawnych protestach w woj. łódzkim (na trasie S8, w Rawie Mazowieckiej i pod Wieruszowem).

– Spotkanie to dało początek dobrej współpracy między rolnikami z całej Polski – powiedział Janusz Terka, członek zarządu powiatowego “Solidarności” RI i współorganizator protestów w woj. łódzkim.

Rozmowy dotyczyły m.in. nagłośnionej ostatnio kwestii depopulacji dzików. Rolnicy ustalili, że najbliższym czasie, gdy trwa odstrzał dzików, zrezygnują z protestów.

– Skupimy się na pomocy myśliwym w odstrzale dzików. Będziemy ich wspierać tam, gdzie ekolodzy podejmą próby uniemożliwienia polowań – powiedział Janusz Terka.

Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here