Sprzedaż żywych karpi pozostaje bez zmian

Sprzedaż żywych karpi pozostaje bez zmian. Przedstawiciele największych organizacji hodowców karpia spotkali się z ministrem rolnictwa w celu omówienia problemów handlowych, jakie mają w związku z eskalacją żądań organizacji ekologicznych.

Rozmowy z ministrem Grzegorzem Pud
Rozmowy z ministrem Grzegorzem Pudą Fot. MRiRW

Rozwiązania zawarte w Zaleceniach powinny pozostać w niezmienionej formie

Uczestnicy spotkania uznali, że rozwiązania zawarte w Zaleceniach w sprawie postępowania z żywymi rybami przeznaczonymi do sprzedaży detalicznej przygotowane w 2020 roku przez Głównego Lekarza Weterynarii, a także zapisy w tym zakresie Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r., powinny pozostać w niezmienionej formie. Kolejne zmiany dotyczące sprzedaży ryb powinny odbywać się ewolucyjnie.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: Gospodarstwa Rybackiego Brzeszcze, Polskiego Towarzystwa Rybackiego, Federacji Organizacji Rybackich, , Towarzystwa Promocji Ryb Pan Karp, Związku Producentów Ryb Organizacji Producentów, Organizacja Producentów Polski Karp.

AM/Redakcja AgroNews

1 KOMENTARZ

  1. Podstawowa logika, wiedza o biologii, orzeczenia sądów a także zwykłe współczucie dla zwierząt – to są dla tego towarzystwa nieznane pojęcia. Tylko kasa się liczy. Mdli mnie na to i wasze chore biznesy. Gdzie jest rzecznik praw zwierząt? Gdzie rozum i serce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here