Minister rolnictwa objedzie wszystkie województwa. Chce rozmawiać z Izbami Rolniczymi

Minister Czesław Siekierski spotkał się z rolnikami z Pomorza. Rozmowy odbyły się w siedzibie Pomorskiej Izby Rolniczej. Jest to realizacja jednego z cyklu spotkań z przedstawicielami Izb Rolniczych, które odbędą się w wszystkich województwach. Cykl ten został zapowiedziany przez ministra Siekierskiego na początku czerwca, podczas posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych w Parzniewie.

Minister Czesław Siekierski przemawia podczas spotkania z Pomorską Izbą Rolniczą (fot. MRiRW)
Minister rolnictwa objedzie wszystkie województwa. Chce rozmawiać z Izbami Rolniczymi

Dialog ze wszystkimi rolnikami

Minister Czesław Siekierski przypomniał, że w porozumieniu z przewodniczącym Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktorem Szmulewiczem, już jakiś czas temu podjął inicjatywę spotkań z rolnikami ze wszystkich województw.

– Celem tych rozmów jest wypracowanie – wspólnie z rolnikami – postulatów, które zostaną spisane i będą konsekwentnie realizowane. Nie chodzi o to, żeby dużo mówić, a potem nic nie robić. W tym dialogu potrzebujemy ładu i konsekwencji – zapewnił minister Siekierski.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że zależy mu na uczciwym podsumowaniu postępów w realizacji postulatów. Wyraził również nadzieję, że być może podsumowania działań uda się dokonać już za pół roku.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja budżetowa jest trudna, dlatego nie chcę obiecywać więcej, niż możemy zrealizować. W przypadku większości spraw potrzebujemy wsparcia polskiego rządu i Unii Europejskiej – powiedział minister Czesław Siekierski.

Minister zaapelował również do polskich parlamentarzystów, aby współtworzyli przekaz o sytuacji w polskim rolnictwie oraz swoimi decyzjami wspierali ten sektor adekwatnie do sytuacji.

Pozostałe tematy

Podczas spotkania omawiane były również bieżące tematy dotyczące polskiego rolnictwa takie jak: proces wdrażania zmian w Zielonym Ładzie, sytuacja na rynku trzody chlewnej i drobiu oraz przyszła akcesja Ukrainy do Unii Europejskiej i związane z nią wyzwania.

Źródło i fot, MRiRW

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics