Młodzi rolnicy zmierzą się w finale olimipady

Już w najbliższy czwartek i piątek odbędzie się Finał Krajowy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Olimpiada organizowana jest po raz 34 przez Związek Młodzieży Wiejskiej. Udział w eliminacjach regionalnych wzięło około 1200 uczestników w całym kraju. Olimpiada jest skierowana do młodych rolników, uczniów szkół rolniczych, studentów kierunków rolniczych.

 

\"rolnictwo,
 

Finał Krajowy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbywa się w dniach 17-18 marca 2016 roku. Pierwszego dnia 80 laureatów finałów wojewódzkich w spotka się w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, gdzie będzie pisało test sprawdzający wiedzę, po czym 30 najlepszych uczestników zmierzy się z pytaniami praktycznymi dotyczącymi budowy maszyn rolniczych, zabiegów agrotechnicznych czy rozpoznawania gatunku nasion roślin hodowlanych i ich uprawy.

Po tym etapie zostanie wyłoniona 10 laureatów finału krajowego. Podczas drugiego dnia czyli Finału Krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych finałowa „dziesiątka” będzie odpowiadała na wylosowane zestawy pytań przed komisją i publicznością. Finał odbędzie się na Targach AGROTECH w Kielcach w Sali Omega w godzinach 11.30-14.30 w dniu 18.03.2016.

Czytaj także:
Więcej pieniędzy na warzywa, owoce i mleko w szkole

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2016 jest objęta patronatami: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela, Głównego Inspektora Pracy Romana Giedrojcia, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa i Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza.

Na uczestników finału krajowego jak i ich opiekunów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej, Krajową Radę Izb Rolniczych, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencję Rynku Rolnego, Praską Giełdę Spożywczą.

Redakcja AgroNews, fot. ZMW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here