Myśliwi pomagają ochronić zwierzęta w czasie sianokosów

„Łowiectwo czynną formą ochrony przyrody” – pod takim hasłem 30-tu myśliwych z okręgu białostockiego zaangażowało się w akcję ochrony zwierząt w czasie sianokosów.

Z pomocą psów myśliwskich oraz drona przeszukano wskazane do wykoszenia łąki. Zlokalizowano i zabezpieczono dwa gniazda bażantów i uratowano dwie sarny. Na miejscu obecne były media lokalne i ogólnopolskie.

ZOBACZ RELACJĘ W „WYDARZENIACH” POLSATU

W rozmowie z rolnikami zwrócono uwagę na sposób koszenia bezpieczny dla bytującej w wysokiej trawie zwierzyny (głównie małych saren i ptasich gniazd). Zaproszono rolników do stałej współpracy i zgłaszania planowanego koszenia łąk.

W akcję zaangażowały się: KŁ „Ryś” Białystok, KŁ „Głuszec” Białystok, KŁ „Tur” Białystok, KŁ „Leśnik” Białystok, KŁ „Słonka” Katrynka, KŁ „Dzik” Tykocin, KŁ „Sokół” Supraśl, KŁ „Boruta” Białystok, KŁ „Orzeł” Białystok, KŁ „Mały Orlik” Juchnowiec, KŁ „Las” Białystok, Państwowa Straż Łowiecka, Służba Leśna. Dziękujemy za wspólną inicjatywę Jerzemu Wachowiakowi, myśliwemu z Poznania.

Zachęcamy całą społeczność myśliwych żeby inicjatywa z Podlasia „Łowiectwo czynną formą ochrony przyrody” stała się akcją ogólnopolską.

Źródło: pzlow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here