Myśliwi wyciągają kolejne martwe jelenie z jeziora w Ińsku

Choć zdawać by się mogło, że tragedia jeleni znad jeziora Ińsko już przeminęła, to jednak tak nie jest. 2. lutego myśliwi z Koła Łowieckiego „Głowacz” ze Szczecina wyłowili kolejne martwe byki.

Myśliwi wyciągają kolejne martwe jelenie z jeziora w Ińsku
Myśliwi wyciągają kolejne martwe jelenie z jeziora w Ińsku Foto. Arkadiusz Borkowski

Jelenie najprawdopodobniej trafiły pod lód kiedy w amoku próbowały wydostać się z przerębli. Musiało się to stać zanim jeszcze przystąpiono do akcji ratunkowej. Pomimo dokładnego sprawdzenia terenu nikt nie widział więcej zwierząt pływających w przeręblach. Sądzono wówczas, że do wody wpadła chmara licząca 32 sztuki. Pomimo tego myśliwi cały czas obserwowali teren podejrzewając, że chmara mogła być znacznie liczniejsza.

Prawie codziennie koledzy z koła  penetrują brzegi jeziora i lornetkują taflę wody, sprawdzając czy na powierzchni nie pojawiają się truchła zwierząt. Niestety dzisiaj nasze podejrzenia sprawdziły się. Gdy tylko się o tym dowiedziałem, natychmiast przystąpiliśmy do działania. W akcji oprócz pięciu członków koła wzięło udział dwoje zaprzyjaźnionych z nami ratowników WOPR. To właśnie dzięki ich doświadczeniu i specjalistycznemu sprzętowi udało nam się wyciągnąć martwe zwierzęta – mówi Arkadiusz Borkowski , łowczy KŁ „Głowacz”.

Bilans utopionych jeleni zwiększył się z 19 do 26 sztuk

Ile jeszcze trucheł byków skrywa jezioro tego nikt nie wie. Jak na razie bilans utopionych jeleni zwiększył się z 19 do 26 sztuk.

Myśliwi z koła „Głowacz” z własnej inicjatywy, nieprzymuszonej, tak jak większość członków naszego zrzeszenia PZŁ, działają z korzyścią dla całego społeczeństwa. Myślę, że to jest powód do dumy. My zawsze, jeśli chodzi o gospodarkę populacjami, czy pomoc społeczeństwu, jesteśmy na straży – mówi łowczy krajowy Paweł Lisiak.

PZLOW Foto. Arkadiusz Borkowski

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowe perspektywy ochrony buraków cukrowych

Lista preparatów do ochrony buraków cukrowych w ostatnich latach wyraźnie się skurczyła. Z obrotu wypadły herbicydy zawierające takie substancje jak: desmedifam, chlorydazon, czy w...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
11,402SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics