Myśliwy został pełnomocnikiem ministerstwa ds. zwalczania ASF

Minister rolnictwa i rozwoju wsi powołał członka Naczelnej Rady Łowieckie Rafała Malca na swego pełnomocnika do spraw zwalczania afrykańskiego pomoru świń w populacji dzików.

Myśliwy został pełnomocnikiem ministerstwa ds. zwalczania ASF
Myśliwy został pełnomocnikiem ministerstwa ds. zwalczania ASF

Do zadań pełnomocnika należeć będzie m.in. opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie zwalczania lub ograniczania rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń, ze szczególnym uwzględnieniem populacji dzików, oraz analiza funkcjonowania przepisów w zakresie zwalczania lub ograniczania rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń, ze szczególnym uwzględnieniem populacji dzików.

Rafał Malec zajmie się również zarządzaniem populacją dzików związanym z zapobieganiem, kontrolą i zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń, a także nowoczesnymi metodami inwentaryzacji populacji zwierząt wolno żyjących, ze szczególnym uwzględnieniem populacji dzików. Do zadań pełnomocnika należeć będzie również współpraca z Polskim Związkiem Łowieckim oraz organizacjami zrzeszającymi rolników i hodowców zwierząt.

Źródło: PZŁ

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 + dwa =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,894ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Czy Brazylia zdominuje unijny rynek kurczaków?

Polskie drobiarstwo jeszcze nie odetchnęło z powodu COVID-19 i grypy ptaków a już pojawiło się kolejne poważne zagrożenie na horyzoncie. Zakładając najgorszy scenariusz może...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE