Najnowsze notowania: Ceny zbóż i oleistych w górę

Zbiory pszenicy ozimej w USA są spowalniane przez regularne deszcze, a zaawansowanie żniw sięga 46% w porównaniu do 59% średnio. Dodatkowo w ostatnim tygodniu nadal pogarszała się kondycja pszenicy jarej. Oceny dobra/doskonała pszenicy jarej zostały obniżone o jeden punkt, do 47%, w porównaniu z 70%, biorąc pod uwagę utrzymujący się suchą pogodę w północnych Stanach Zjednoczonych.

Z drugiej strony odbudowuje się kondycja amerykańskiej kukurydzy, co przy dużym wzroście areału zapowiada bardzo duże zbiory. USDA podniosło o 4% do 55% oceny kukurydzy zaliczonej do kategorii dobry/doskonały, w porównaniu z 64% w zeszłym roku w tym samym okresie.

Soja również drożała na rynku amerykańskim, pomimo niewielkiej poprawy kondycji zasiewów w ostatnim tygodniu. USDA podniosło oceny soi o jeden punkt, do 51% dobry/doskonały (62% w zeszłym roku).

Krajowe ceny zbóż. Ile płacą w portach?

Ceny rzepaku rosną

Ceny rzepaku rosły po obu stronach Atlantyku we wtorek w kontekście wzrostu napięcia na Morzu Czarnym. Ceny nasion wspierane są również przez ostatnie zwyżki notowań ropy i olejów roślinnych.

Dzisiaj (12.07.2023) USDA opublikuje swoje miesięczne prognozy podaży i popytu w skali kraju i globalnie. Rynek spodziewa się cięcia prognoz plonów średnich obu głównych amerykańskich upraw (kukurydza i soja).

Andrzej Bąk
Źródło cen: www.barchart.com

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics