Nasiona kukurydzy z nową zaprawą Alios firmy BASF dostępne na rynku!

Od bieżącego sezonu sprzedaży jest już dostępny materiał siewny zaprawiony nową zaprawą do kukurydzy firmy BASF pod nazwą handlową Alios 300 FS. Pierwsze nasiona kukurydzy zaprawione Aliosem to wybrane odmiany Hodowli Roślin Smolice.

Alios 300 FS jest grzybobójczą zaprawą w postaci koncentratu zawiesinowego o działaniu systemicznym, przeznaczony do zaprawiania ziarna siewnego kukurydzy. Zaprawa redukuje rozwój takich chorób jak zgorzel siewek i głownia guzowata. Spośród zapraw dostępnych na rynku wyróżnia się ograniczaniem głowni pylącej kukurydzy. Preparat oparty jest na tritikonazolu – substancji aktywnej z grupy triazoli.

Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu do oferty kolejnej zaprawy, by móc proponować rolnikom jeszcze większy wybór – już nie tylko samych odmian, ale również zapraw nasiennych. Uzupełnienie oferty stanowi Mesurol o działaniu odstraszającym ptaki i owadobójczym oraz ograniczający wczesne uszkodzenia przez ploniarkę zbożówkę – mówi Władysław Poślednik, Prezes Zarządu HR Smolice. Zaprawa Alios jest już trzecią zaprawą, z którą można zakupić nasiona marki HR Smolice. Co prawda nie każda odmiana jest dostępna z każdą zaprawą, ale wybór odmian i zapraw jest dość spory. Rolnicy mają w czym wybierać i bardzo to sobie cenią – dodaje.

 

\"\"

 

Zaprawa Alios 300 FS dzięki swej formulacji zapewnia równomierne pokrycie i zabarwienie nasion. Wyniki doświadczeń i obserwacje pokazują najwyższą skuteczność wśród obecnych na rynku zapraw do kukurydzy. Zaprawa ta ma bardzo szeroką rejestrację, prócz zgorzeli siewek i głowni guzowatej kukurydzy zwalcza również głownię pylącą kukurydzy, co przy wzrastającym areale uprawy kukurydzy w kraju pozwoli od samego początku lepiej zadbać o zdrowe rośliny, w pełni wykorzystując potencjał odmian kukurydzy zaprawionych zaprawą Alios 300 FS  – mówi Marcin Chojecki, manager ds. rozwoju produktu firmy BASF.

Hodowla Roślin Smolice jest krajowym liderem w hodowli i produkcji odmian mieszańcowych kukurydzy. Aktualnie w swej ofercie posiada ponad 90 odmian roślin uprawnych, w tym 39 to odmiany kukurydzy. Główna działalność firmy to hodowla twórcza i zachowywanie odmian roślin rolniczych oraz reprodukcja i sprzedaż materiału siewnego. HR Smolice, oprócz kukurydzy, posiada w ofercie odmiany zbóż, roślin strączkowych, rzepaku ozimego, gorczycy i prosa.

BASF to największy na świecie koncern chemiczny, który posiada ponad 8-tysięczną paletę produktów i oferuje swoim klientom rozwiązania w prawie wszystkich branżach, począwszy od petrochemii, budownictwa, przemysłu samochodowego i elektronicznego, opakowań i artykułów spożywczych po rolnictwo i żywienie zwierząt, przemysł papierniczy, kosmetyczny  i środki czyszczące. W swych strukturach posiada dział BASF Crop Protection, który jest jednym ze światowych liderów  w ochronie roślin.

Źródło i foto: HR Smolice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here