New Holland Agriculture osiąga kolejny kamień milowy

Marka New Holland Agriculture dotarła do epokowego momentu w historii, polegającego na wyprodukowaniu 30 tysięcy pras wielkogabarytowych, których produkcja trwa od czasu wejścia do tego segmentu w 1987 roku.

Przełomowy model BigBaler 1290 Plus powstał w zakładzie produkcyjnym New Holland Agriculture w Zedelgem, na północnym wschodzie Belgii, w którym znajduje się Globalne Centrum Badawczo-Rozwojowe Maszyn Żniwnych marki New Holland. Jego działalność skupia się na projektowaniu i konstruowaniu kombajnów zbożowych, pras i sieczkarni samojezdnych przeznaczonych na eksport do krajów całego świata.

Na 30-tysięcznej prasie umieszczono pamiątkową naklejkę, specjalnie stworzoną przez New Holland w celu uczczenia tego wydarzenia. Carlo Lambro, prezydent marki New Holland Agriculture, powiedział: –Osiągnięcie kamienia milowego w postaci wyprodukowania 30 tysięcznej prasy wielkogabarytowej to ogromny sukces marki New Holland, zawdzięczany zwłaszcza tym wszystkim, którzy stoją za bogatą spuścizną innowacyjności, którzy przez ten czas utrzymywali i nadal utrzymują nasze prasy wielkogabarytowe na pozycji lidera. Dziękuję pracownikom w Zedelgem, którzy dbają o to, by ta spuścizna była ciągle żywa, tworząc prasy BigBaler dla naszych klientów z całego świata i projektując prasy na miarę przyszłości.

Luigi Neirynck, dyrektor zakładu New Holland w Zedelgem, komentuje: –To imponujące osiągnięcie. Każdy z nas tutaj w zakładzie w Zedelgem jest bardzo dumny, że prasy BigBaler, które tu powstają niezmiennie wyznaczają standardy w branży. Nieustannie inwestujemy wnajnowocześniejsze technologie produkcyjne i działamy według systemu World Class Manufacturing, zbioru najwyższych standardów produkcyjnych w zakresie zintegrowanego zarządzania zakładami produkcyjnymi i procesami. Efektem jest konsekwentnie wysoka jakość każdej maszyny opuszczającej naszą linię produkcyjną.

Najbardziej wydajna prasa wielkogabarytowa w tym segmencie

Marka New Holland zajmuje pozycję lidera segmentu pras wielkogabarytowych od 30 lat. Wprowadziła do przemysłu szereg pionierskich rozwiązań, które zmieniły oblicze formowania bel na całym świecie. Do innowacyjnych rozwiązań należą m.in. technologia podwójnych węzłów, system elektronicznej,proporcjonalnej regulacji stopnia zgniotu, wyładunek z prasy ukończonej beli oraz uformowanie po raz pierwszy beli o wymiarach 80 x 90 cm–wszystkie te nowości stały się z czasem standardem obowiązującym w branży. Dzisiejsze flagowe modele pras wielkogabarytowych BigBaler kontynuują dziedzictwo innowacyjności i pionierskich rozwiązań. Ten przełomowy model BigBaler Plus wyposażony jest w funkcje zwiększające wydajność,takie jak najlepszy w swojej klasie czujnik wypełnienia SmartFillTM, dzięki któremu każda bela ma idealnie taki sam kształt i stopień zgniotu oraz układ IntelliCruiseTM, który steruje prędkością jazdą ciągnika w zależności od obciążenia maszyny, zwiększając wydajność, optymalizując zdolności produkcyjne i zapewniając w efekcie jednorodność beli. Do prasy BigBaler High Density marka wprowadziła dwie unikalne funkcjonalności, należące do najnowszych rozwiązań wśród ogromu innowacji wprowadzonych przez New Holland w segmencie pras. Pierwsza z nich to unikatowy komponent układu napędowego w postaci przekładni SmartShiftTM, zdobywca srebrnego medalu Agritechnica Innovation Award 2019 na targach Agritechnica.
Rozwiązanie to znacząco usprawnia parametry pracy, podnosi komfort operatora i chroni układ napędowy zarówno prasy jak i ciągnika. Druga funkcjonalność to technologia wiązania węzłów Loop MasterTM–pierwszy na świecie system wiązania podwójnych węzłów, zapobiegający zanieczyszczaniu środowiska resztkami sznurka. Prasa wielkogabarytowa typu High Density została także wyróżniona tytułem „Maszyny Roku 2020” w kategorii maszyn do zbioru, przyznanym jej przez jury składające się z europejskich dziennikarzy z wiodących europejskich magazynów o tematyce rolniczej.

Ponad 100 lat doskonalenia maszyn żniwnych

Centrum Badawczo-Rozwojowe Maszyn Żniwnych New Holland w Zedelgem jest centrum świata maszyn żniwnych od momentu, gdy w 1906 r. Leon Claeys otworzył w nim swój pierwszy warsztat mechaniczny. W ośrodku tym projektowane, tworzone i produkowane są nagrodzone prasy wielkogabarytowe BigBaler, a także flagowe kombajny zbożowe i sieczkarnie samobieżne. Zaawansowane procesy rozwoju produktu, a także ogromna wiedza w zakresie rozwoju, inżynierii i produkcji zaangażowanych pracowników Centrum sprawiają, że prasy BigBaler są tymi, które wciąż dyktują ogólnoświatowe trendy.
Źródło i fot.: New Holland

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,170FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,361ObserwującyObserwuj
5,460SubskrybującySubskrybuj

Prezydent podpisał ustawę o wstrzymaniu sprzedaży ziemi państwowej

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawą o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu. Ustawa przedłuża zakaz sprzedaży państwowej ziemi o 5 lat do 30...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE